Wtorek, 20 Marca, 2018     ostatnia aktualizacja 19-03-2018
 
noty degustacyjne
2018-03-04
Wina Lajosa Gala oraz jego samego opisywaliśmy na stronach Vinisfery nie raz. Publikowaliśmy, np. wywiad z nim, opisywaliśmy winiarnię i ocenialiśmy również wina. Lajosa cenimy za jego edukacyjną i promocyjną działalność na rzecz egerskich win. Z kolei jego wina lubię za wyważenie, dobrze rozumianą prostotę, a nawet (czasami) lekko oldskulowy charakter.
 
2018-02-28
23 stycznia, w Krakowie, w wine-barze „Strefa” (ul. Dolnych Młynów 10/2c)  odbyła się kolejna degustacja z cyklu „Degusta Espana”. Tym razem tematem wiodącym był region Bierzo (tytuł: „Bierzo lubię bardzo”). Degustację poprowadził Julio César Sobrino.
 
2018-02-23
O importerze QX z Cieszyna, który skierował swoje działania w stronę bardziej egzotycznych winiarsko miejsc, pisaliśmy już tutaj. Czas na kolejną część i oceny win. Tym razem postawiliśmy "zimowo", na wina czerwone. Oceniamy wina z Turcji, Meksyku, Nowego Jorku. Poszukiwacze nietypowości, nowalijek i egzotyki – wiecie już gdzie szukać.
 
Archiwum
Z Don Luigim pod rękę >
Di Majo Norante ma długie tradycje winiarskie - produkuje wina od 1800 roku. Dziś kolejne pokolenie winiarzy dba o dobrą pozycję i jakość win. Winiarnia znajduje się w Campomarino, w niewielkim włoskim regionie - Molise. W Polsce importerem jest Vinoteka 13.
 
Solvino Bio - na zdrowie! >
Jak sama nazwa wskazuje, warszawski importer win Solvino Bio stawia na selekcję win z kategorii organicznych, ekologicznych, naturalnych. W portfolio firmy znajdują się wina z Włoch, Francji, Austrii, Niemiec czy Hiszpanii.
 
"Punkt G" >
Oceniamy kilka butelek z Chorwacji z winiarni Galić. Ten winiarski projekt wystartował w 2005 roku, założył go Josip Galić. Winiarnia znajduje się w kontynentalnej części Chorwacji, w apelacji Kutjevo.
 
Winers czyli coś o płynnym złocie >
Pogrzebaliśmy troszkę w portfolio firmy Winers z Gdańska. Oferuje ona wina z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Austrii, Francji, Ameryki Południowej i Nowej Zelandii. Polecamy ciekawą serię ocenionych przez nas butelek, z pewnością i Państwo znajdą tu coś dla siebie.
 
Z przyjaciółmi na winie >
Zaczęło się od sklepu Przyjaciele na winie w Toruniu. Przedsięwzięcie uruchomione przez bardzo pozytywnych i kreatywnych ludzi, prawdziwych pasjonatów wina, który postanowili zrealizować kolejny plan...
 
Mołdawia ze smakiem >
Oto seria win mołdawskich z oferty importera i dystrybutora Muratori (Winnice Mołdawii). W ofercie znajdują się nie tylko wina mołdawskie, ale również etykiety z Rumunii i Gruzji. Ciekawostką jest fakt, że właściciele - Kacper Sztetner, z partnerką Niką Lazar prowadzą również rodzinną winiarnię w Mołdawii - Pascani.
 
Pochwała umiaru >
Przedstawiamy wina z oferty krakowskiego importera Lutomski Wino. Są to dwie cavy z winiarni Olive Batllori i riojy z Bodega Martinez.
 
Somló. Kilka etykiet >
W tym artykule przedstawiamy krótką serię win od różnych producentów z Somló. Jak wiecie, staramy się pić ten wulkan póki gorący...
 
Gulfi czyli wyjście ze strefy dyskomfortu >
Apelujemy - opuśćcie strefy dyskomfortu! Zaoferujcie sobie pakiet przyjemności, słońca i dobrej energii płynącej z kieliszka. Dajcie sobie choć na chwilę spokój z podbijaniem świata, odprężcie się i po prostu spróbujcie tych win.
 
Świętowanie w rytmie Collio >
Jeszcze nie ostygły emocje po uroczystej gali Grand Prix "Magazynu Wino", podczas którego to wydarzenia Vinoteka 13 otrzymała wyróżnienie w kategorii "Importer roku", a już mamy dla Państwa serię kolejnych ocenionych przez nas win od tego zasłużonego dystrybutora.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >