Wtorek, 28 Luty, 2017     ostatnia aktualizacja 21-02-2017
 
noty degustacyjne
2017-02-15
Bodega Las Cepas to hiszpańska winiarnia działająca w Uruñuela (apelacja Rioja). Jest prowadzona przez familię Ramírez. Bodega działa od kilku pokoleń, jednak dopiero od niedawna na własny rachunek. Wcześniej uzyskane owoce sprzedawano do spółdzielni winiarskiej Aldeanueva del Ebro.
Od 2006 roku ster w Las C
 
2017-02-02
Austriackie Carnuntum, to tutaj działa kameralna winiarnia Birgit Wiederstein. Jest to posiadłość od pokoleń prowadzona kobiecą ręką, bowiem Birgit kontynuuje tradycje winiarskie swojej matki i babki. Winnic ma akurat tyle, by osobiście dobrze o wszystko zadbać i dopilnować. To 6 hektarów upraw, w których znajdują się między innymi: grüner velitner, gelber muskateller, sauvignon blanc zweigelt, blaufränkish, pinot noir.
 
2017-02-01
Gevelli to ciekawy polski-gruziński projekt winiarski, o którym szerzej już pisaliśmy tutaj. Winiarnia jest ciągle w fazie rozwoju, lecz od dwóch sezonów wypuszcza na polski rynek wina. Firma swoje portfolio buduje na kliku płaszczyznach - zaczynając od win supermarketowych, przez wina lepszej jakości, aż do win stricte tradycyjnych, powstających w glinianych amforach, kwewri. Oto kilka ocenionych przez nas butelek.
 
Archiwum
Karnawał czyli szczęśliwa "13" >
Jak karnawał, to wiadomo - chętniej sięgamy po bąbelki. Oto trochę zacnych rekomendacji win pochodzących z jednego z moich ulubionych domów szampańskich - Billecart-Salmon, z oferty importera - Vinoteka 13. A żeby nie rekomendować tylko bąbelków, proponujemy coś z zupełnie innej beczki - omawiamy kilka win z Piemontu, z winiarni Sottimano.
 
Jura. Kamienny chłód >
Mieliśmy okazję spróbować win z ukochanej przez nas (a skromnie reprezentowanej w Polsce) francuskiej Jury. To apelacja wyjątkowa. Królestwo odmiany savagnin i win żółtych – kategorii win niezwykłych. Jura to w wielu wypadkach wina nieoczywiste, z dala od mainstreamu. Omawiamy butelki od producenta Baud Pere & Fils, z portfolio importera - Lutomski.Wino.
 
Pop Art czyli Grecja w przystępnych cenach >
Oto propozycja greckich win z oferty firmy Greek Trade. W tym wypadku są to bazowe, marketowe wina, ale opisywaliśmy też inne wina z oferty tego importera (tutaj i tutaj). Jeśli ktoś tym razem szuka greckich win w przystępnej cenie, może znaleźć tutaj coś dla siebie.
 
Oktan Energy Wina - do wyboru i koloru >
Oto długa, przedświąteczna seria win z oferty firmy Oktan Energy - Wina. To interesujący pakiet win z Chile, Hiszpanii, Włoch, Izraela. Do wyboru, do koloru. Otrzymujecie zestaw świąteczno-obiadowo-kolacyjny. Dużo tu smaczków, ton nadaje potęga ekstraktywności, owoców, esencji smaku. Zróżnicowanie stylistyczne i cenowe.
 
Rafa i wino czyli nr 5 >
Butelki z portfolio Rafa Wino trafiają już do nas po raz kolejny. Tworzy się z tego całkiem zgrabny kolaż oferty tego importera. Tym razem jest to przyjemna lista różności. Węgierskich - od tokajskiego musiaka, przez egerskie i austriackie "dzikości", po nienachalną intensywność valpolicelli ripasso. Dla każdego coś miłego.
 
Grecki smak - wina od Tsantali >
Przedstawiamy kolejne greckie wina z bogatej oferty Greek Trade. Ocenie poddaliśmy wina od producenta Tsantali (wcześniej ocenialiśmy ciekawe wina słodkie). O Tsantali pisaliśmy już tutaj. To duży producent posiadający winnice w różnych regionach północnej Grecji.
 
Torreon de Paredes >
Przedstawiamy oceny win z chilijskiej winiarni Torreon de Paredes. Znajduje się ona w miejscowości Rengo, w samym sercu Doliny Cachapoal, 130 kilometrów na południe od Santiago. Założył ją w 1979 roku Don Amado Paredes. W Polsce oficjalnym importerem tej winiarni jest firma Sobiesław Zasada Import Win.

 
House of wine. Nowy importer win węgierskich >
Zawsze cieszę się, kiedy usłyszę o nowym importerze na polskim rynku, a kiedy słyszę, że jest to importer win węgierskich - cieszę się w dwójnasób. Bazująca w Krakowie firma House of Wine, jest typowo rodzinna i polsko-węgierska - 2/3 składu osobowego to Węgrzy. To wystarczająco tłumaczy specjalizację w winach węgierskich.
 
A po wakacjach... >
Nowy i Stary Świat, coś klasycznego i coś mniej znanego czyli oceniamy kolejną serię win z portfolio krakowskiego importera Sobiesław Zasada Import Win. Może znajdziecie tu dla siebie wino, które zatrze to nieprzyjemne uczucie, że oto właśnie skończyły się wakacje...
 
Greckie słodkości z Samos >
Firma Greek Trade zajmująca się importem greckich produtów delikatesowych i win, ma obecnie w Polsce dwa lokale dystrybuujące: "Athina. Delikatesy i Bistro" - jedną w Krakowie oraz podobną placówkę, w Łodzi. Spróbowaliśmy kilku słodkich win z ich oferty.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >