Vinisfera

Atlas Świata Win – nowe wydanie

„Atlas Świata Win” Zaktualizowane, poprawione i rozszerzone nowe wydanie! Edycja 8. po polsku!
Całkowicie nowa, zaktualizowana i rozszerzona edycja kultowej książki o winie, która sprzedała się w 15 wersjach językowych i ponad 4,7 milionach egzemplarzy na całym świecie.
Mało która książka o winie może nosić miano klasyka lecz pierwsze wydanie Atlasu Świata Wina z 1971 roku stało się niekwestionowanym wydarzeniem wydawniczym. Jest ono postrzegane przez krytyków jako kluczowy zasób specjalistycznej wiedzy o świecie wina dostępny na rynku. Ósma edycja pozwoli czytelnikom, i tym znającym wydania wcześniejsze, i nowym, nawiązać unikatową więź ze światem wina.

Wraz z wydaniem 8. (polska premiera w sierpniu 2021 roku) status Atlasu Świata Wina jako najbardziej miarodajnego i niezastąpionego źródła wiedzy o winie, zostaje ugruntowany. Aby uwzględnić najważniejsze zmiany w świecie wina z ostatnich lat, Atlas został rozbudowany do 416 stron wraz z dodatkiem 22 nowych map.

Kluczowe zmiany w publikacji:
416 stron; 16 nowych: 6 Wstępu, 7 Atlasu, 3 Indeksu nazw geograficznych
W sumie 230 unikalnych, szczegółowych map w tym 20 całkowicie nowych
Trzy nowe mapy 3D / dwie nowe mapy gleby (Uwaga: nowa mapa Marlborough występuje jako 3D oraz obejmuje typy gleb)
Nowy układ graficzny całości (layout)
Krótkie podsumowania dla głównych regionów, obejmujące najważniejsze informacje (terroir, klimat, odmiany winorośli)
Nowe panele informacyjne dotyczące danych geograficznych, klimatycznych i winiarskich
Nowe infografiki
Linie odniesienia i adnotacje na temat interesujących miejsc lub cech oznaczonych na mapach
Całkowicie nowe fotografie
Usunięto reprodukcje etykiet, ale dodano ramki wyjaśniające informacje z etykiet

Wprowadzenie (przegląd zmian)
Kompletna przebudowa Wstępu – 6 dodatkowych stron
Nowe ilustracje
Nowe tematy, np. Apelacje i etykiety, Zmiany klimatyczne, Wino i pieniądze
Teksty dotyczące nowych trendów i istotnych zjawisk, takich jak wina naturalne, wina pomarańczowe, zrównoważony rozwój czy fałszerstwa
Tematyka klimatu i pogody rozszerzona z 2 do 6 stron
Światło słoneczne i temperatura, Opady i woda, Zmiany klimatyczne
Tematyka historyczna zredukowana z 4 do 2 stron; nowa ilustrowana mapa rozpowszechnienia uprawy winorośli

Autorzy:
Hugh Johnson to jeden z najwybitniejszych autorów piszących na temat wina. Jego sztandarowy przewodnik „Pocket Wine Book”, po raz pierwszy wydany w 1977 roku, sprzedaje się co roku w setkach tysięcy egzemplarzy. Nowatorski sposób obserwowania świata wina, oceny i rekomendacje roczników, próbowano często naśladować, ale próby te nigdy nie zbliżyły się do oryginału.
Wraz z publikacją swojej pierwszej książki, Wine, Johnson już w wieku dwudziestu siedmiu lat postrzegany był jako najbardziej świeży oraz autorytatywny głos w świecie wina. Przez ostatnie cztery dekady, Hugh napisał wiele książek, które rozpoznawane są jako swoiste kamienie milowe, w tym jego monumentalny Atlas Świata Wina, napisany wraz z Jancis Robinson, Wine Companion, pierwotnie wydany w 2003 roku, The Story of Wine oraz Hugh Johnson on Wine. W czasie wolnym od tematów winiarskich, Hugh uprawia swój przydomowy ogród w Londynie, o czym także pisze znajdując nowych fanów swego pisarskiego warsztatu.

Jancis Robinson
została określona przez magazyn Decanter jako „najbardziej szanowana dziennikarka i krytyk winiarski na świecie”. Jancis codziennie udziela się swojej stronie internetowej, jancisrobinson.com (która została nagrodzona pierwszą edycją nagrody Wine Website of the Year, przy okazji Louis Roederer International Wine Writers Awards, w 2010 roku), co tydzień pisze dla Financial Times, jej teksty zasilają regularnie wielu wydawców na całym świecie. Oprócz współtworzenia Atlasu Świata Wina, Jancis jest redaktorką The Oxford Companion to Wine oraz współautorką Wine Grapes. Jej najnowsza książka jest również najkrótszym, praktycznym przewodnikiem o podstawach wiedzy o winie, The 24- Hour Wine Expert.
Szeroko uznawana za „kobietę sprawiającą, że świat winiarski zamienia się w słuch, gdy przemawia” (USA Today) oraz „ulubioną autorkę tekstów o winie” (Playboy), Jancis jest pierwszym Master of Wine (1984) spoza branży winiarskiej. Nagrodzona Orderem Imperium Brytyjskiego w 2003 roku, przez Jej Wysokość Królową Elżbietę II, która posiadając własną królewską piwnicę do dziś korzysta z rad Jancis.

Wydaniu „Atlasu Świata Win” po raz pierwszy towarzyszy dodatek – „Atlas Wina. Polska”
, autorstwa Mariusza Kapczyńskiego.
Rodzime winiarstwo po latach zastoju odradza się w szybkim tempie, zasługuje więc na swoją kronikę. Historia wina w Polsce to lepsze momenty przeplatane gorszymi: wojnami, ekonomicznymi kryzysami, zmianami klimatu, albo wręcz zupełnymi upadkami; to także konieczność ciągłego konkurowania z piwem i wódką. Nową kartę tej historii pisze współczesne, dynamicznie rozwijające się winiarstwo. Ma teraz dobry czas, po wielu prawnych zakrętach wyszło na prostą. Daje to solidny bodziec do podjęcia próby uporządkowania winiarskiej przeszłości i teraźniejszości naszego kraju.

Publikacja ma charakter autorski, zachowuje jednak stylistyczną, koncepcyjną i graficzną wierność „Atlasowi Świata Win” Hugh Johnsona i Jancis Robinson.

„Atlas Świata Win” można zamówić tutaj.
„Atlas Wina. Polska” można zamówić tutaj.

Wydawca:
Wydawnictwo Akademia Wina
Imprint: Explanator After Hours
ul. Kościelna 30 lok. 59
60-538 Poznań

tel.(61) 855 01 12
fax (61) 855 00 78
e-mail: wydawnictwo@akademia-wina.pl 


Notice: Trying to get property of non-object in /home/vinisfera/ftp/VINISFERA2.0/wordpress/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/third_party_compat/module.third_party_compat.php on line 490

Notice: Trying to get property of non-object in /home/vinisfera/ftp/VINISFERA2.0/wordpress/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/third_party_compat/module.third_party_compat.php on line 490

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera Przewiń do góry