Vinisfera

Borsa Vini Italiani po raz 9.!

Coroczne święto włoskiego wina Borsa Vini Italiani odbędzie się we wtorek, 30 maja 2023 roku, w hotelu Marriott w Warszawie. W 9. edycji wydarzenia weźmie udział aż 34 producentów z 12 regionów, którzy zaprezentują gościom łącznie ponad 160 etykiet wybranych, flagowych produktów. Degustację masterclass poprowadzą niekwestionowane gwiazdy branży winiarskiej oraz wybitni specjaliści – Eros Teboni oraz Wojciech Bońkowski. Organizatorem spotkania jest polski oddział Italian Trade Agency.

Wydarzenie Borsa Vini Italiani ma na celu przybliżenie ofert wyselekcjonowanych włoskich producentów polskim specjalistom związanym z branżą winiarską. Spotkanie trwa jeden dzień i składa się z dwóch części. Pierwszą o godz. 12 rozpoczyna degustacja komentowana masterclass „Tajemnice Włoch” prowadzona przez Erosa Teboniego – zdobywcę nagrody Sommelier Champion of the World w 2018 roku w konkursie WSA Best Sommelier of the World, oraz Wojciecha Bońkowskiego – pierwszego Polaka z prestiżowym tytułem Master of Wine. Następnie od 13.00 do 18.30 goście będą mieli okazję do degustacji w formule walk around, rozmów z producentami oraz nawiązania relacji biznesowych.

Z dumą podkreślamy, że to właśnie Włochy są głównym dostawcą win do Polski, z udziałem w imporcie na poziomie aż 27%. W ostatnich 5 latach import win z Włoch rósł w tempie ponad 12% rocznie, a w 2022 po raz pierwszy przekroczył wartość 100 mln euro. Niezmiernie cieszy nas fakt, że polscy konsumenci z każdym rokiem są coraz bardziej świadomi i wymagający. Naszym celem jest zwiększenie poziomu konsumpcji wina w Polsce do poziomu z innych, europejskich krajów poprzez popularyzowanie specjalistycznej wiedzy oraz zwiększania świadomości o włoskich jakościowych winach. Spotkania takie jak Borsa Vini Italiani, dzięki bezpośredniemu dotarciu do przedstawicieli branży, są doskonałą okazją do poznania oczekiwań i potrzeb polskiego rynku – podsumowuje Paolo Lemma, dyrektor polskiego oddziału Italian Trade Agency.

Borsa Vini Italiani to coroczne święto włoskiego wina w Polsce

Wstęp na wydarzenie Borsa Vini Italiani 2023 możliwy jest wyłącznie za okazaniem zaproszenia i przewidziany dla osób związanych zawodowo z branżą winiarską. Zapisy przez: formularz
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu: varsavia@ice.it, tel. 22 6280243.

Lista producentów, którzy potwierdzili obecność w 9. edycji Borsa Vini Italiani 2023:
Anna Spinato Winery (Veneto), Arini Casa Vinicola (Sycylia), Assuli Winery (Sycylia), Azienda Agricola Fontanelle (Toskania), Azienda Agricola Sallemi Giovanni (Sycylia), Beato Bartolomeo Da Breganze (Veneto), Cantina Tani (Sardynia), Cantina Villa Colle (Abruzzo), Cantine Casabella (Emilia-Romagna), Casa Vinicola Romano (Sycylia), Colacino Wines (Kalbria), Fattoria di Rietine (Toskania), Fattoria Il Muro (Toskania), Fattoria San Donato di Fenzi Umberto (Toskania), Firriato (Sycylia), Gratena (Toskania), Il Palazzo (Toskania), Incantalupi (Apulia), Mannucci Droandi (Toskania), Marcazzan-Hoc Opus, Hic Labor (Veneto), Martino Wines (Apulia),
Menicucci Vini (Abruzzo, Apulia), Midnight Lab Spirits & Co (Toskania, Friuli Venezia Giulia), Mossi 1558 (Emilia-Romagna), Nardi Viticoltori (Toskania), Rossi Alessandro (Toskania), Savian BioWinemaker (Veneto, Apulia), Sella delle Spine (Kampania), Tenuta Amadio (Veneto), Tenuta San Vito in Fior di Selva (Toskania), Tenute Neirano (Piemont), Tenute Soletta (Sardynia), The Farm Hunters (Toskania),Vallepicciola (Toskania)

Listę można pobrać tutaj: Borsa Vini 30.05.2023 lista winnic.

Italian Trade Agency
ITA – Italian Trade Agency jest agencją rządową, która wspiera rozwój biznesowy firm za granicą i promuje przyciąganie inwestycji zagranicznych do Włoch. Dzięki zmotywowanej i nowoczesnej organizacji oraz rozległej sieci biur zagranicznych, ITA zapewnia informacje, pomoc, doradztwo, promocję i szkolenia włoskim małym i średnim przedsiębiorstwom. Korzystając z najnowocześniejszych wielokanałowych narzędzi promocji i komunikacji, działa na rzecz promocji Made in Italy na świecie.

Eros Teboni
Studiował uprawę winorośli i enologię na Uniwersytecie w Trydencie. W latach 2010-2017 pracował w renomowanych winiarniach i restauracjach w Austrii, Niemczech i Francji. W 2011 roku został sommelierem w Tiroler-Sommelierverein, stowarzyszeniu sommelierów w Tyrolu (Austria). Brał udział w ważnych konkursach winiarskich, „trenując” z austriacką narodową drużyną sommelierów, a następnie w 2015 roku osiągnął pierwsze dwa stopnie „Court of Master Sommelier”, do których dołączył dyplom „Certified Sommelier” – międzynarodowy dyplom Sommeliera. Po powrocie do Włoch wstąpił do FIS (Zrzeszenie Włoskich Sommelierów) i pracował w Południowym Tyrolu. Pracuje jako nauczyciel w instytutach szkoleniowych, co roku organizuje degustacje win na wszystkich poziomach wiedzy, we Włoszech i za granicą.

Wojciech Bońkowski
Pierwszy tekst o winie opublikował w 1999 r. w City Magazine. Wraz z Markiem Bieńczykiem jest autorem kultowego przewodnika Wina Europy (2003, 2005, 2008). W latach 2002–2010 współzałożyciel, autor i zastępca redaktora naczelnego Magazynu Wino. Jego blog www.winaeuropy.pl był wyróżniony jako jeden z najlepszych polskich blogów przez miesięcznik Press. W 2012 r. inauguruje Winicjatywę, w 2017 r. wraz z Ewą Rybak i Ewą Wieleżyńską – Ferment. Obecnie publikuje po polsku w Fermencie i po angielsku m.in. w Meininger’s Wine Business International, Falstaff International, www.timatkin.com.
Członek Bractwa Tokajskiego i prestiżowej Académie Internationale du Vin. Juror czołowych międzynarodowych konkursów winiarskich International Wine Challenge, Decanter World Wine Awards i 50 Great Greek Wines.
W 2023 roku został pierwszym Polakiem z prestiżowym tytułem Master of Wine.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT