Vinisfera

Celebruj z nami la dolce vita w iście włoskim stylu

Willa Decjusza w Krakowie stanie się w dniach 13 i 14 lipca polską stolicą najlepszego wina procecco. „Wino w Willi” to pierwszy w Polsce festiwal Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore, którego oficjalnym partnerem jest Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG.
Na festiwalu prezentować się będzie 16 gości z Włoch – producentów najlepszego procecco DOCG. To będzie okazja do bezpośrednich spotkań z winiarzami i degustacji świetnej jakości tego rodzaju win musujących.
Podczas wydarzenia odbędzie się cykl 6 masterclasses, które poprowadzi dyrektor Consorzio- Diego Tomasi oraz enolog Umberto Marchiori wraz z włoskimi i polskimi sommelierami. To doskonała okazja zarówno dla miłośników wina, jak i profesjonalistów, aby poznać tę nieodkrytą jak dotąd w Polsce apelację i zgłębić tajniki tego ikonicznego włoskiego wina musującego.
Festiwal to także święto włoskiej kultury jedzenia i celebracji „la dolce vita”. Na uczestników festiwalu czekać będzie neapolitański street food – pizza portafoglio, fritto misto, znakomite lody i włoskie salumi, a gwoździem kulinarnego programu będzie live cooking show w wykonaniu włoskiego szefa kuchni – pasta gotowana w kręgu sera.

Gwiazda programu Masterchef, Matteo Brunetti, podczas spotkania autorskiego, prowadzonego przez Maję Dutkiewicz – dziennikarkę kulinarną i winiarską, rozda autografy na egzemplarzach swojej książki „Włoska uczta”, a wieczorem festiwal zamieni się w prawdziwe Italodisco Party!
Przez całe dwa dni na odwiedzające festiwal dzieci czekać będą animatorzy, którzy zapewnią najmłodszym gościom moc zabawy.
Organizatorzy przygotowali również specjalny konkurs, w którym do wygrania będzie dwuosobowa wycieczka do regionu Conegliano-Valdobbiadene, przejażdżka kultowym Lamborghini po ulicach Krakowa i wiele innych nagród.
Wstęp na wydarzenie jest wolny. Pełen program Festiwalu: www.winowwilli.pl
Na masterclasses obowiązują zapisy: https://winowwilli.pl/#zapisz-się

• Organizator festiwalu: Good Wines Only – Zuzia Nowakowska-Sikora & Artur Sikora
• Partnerzy: Fattorie Del Duca, Consorzio di Tutela Conegliano Valdobbiadene Prosecco Superiore DOCG
• Patroni medialni: Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP), Bevlegal Prawo Alkoholowe, Trybuszon, Radio Kulinarne, Vinisfera.pl
• Patronat merytoryczny Business brunch: Konsulat Honorowy Włoch w Krakowie
• Prowadzenie festiwalu: Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT