Vinisfera

Cezar, Flaviusz, Augustus czyli wina z La Veneranda

Opisywaliśmy już wcześniej wina z umbryjskiej posiadłości La Veneranda, które pokazały się na polskim rynku. Dziś opisujemy kolejne wina z tej winiarni.

Opisywaliśmy już wcześniej wina z umbryjskiej posiadłości La Veneranda, które pokazały się na polskim rynku. La Veneranda to duże gospodarstwo znajdujące się w Montefalco, stolicy regionu. Odnalezione w miejskim archiwum dokumenty odnotowują rejestrację mająteu La Veneranda w roku 1568. Posiadłość liczy 8,5 ha winnic położonych u stóp gór Martani (mają też winnice w innych regionach). Wiodącą, najważniejszą odmianą jest tutaj sagrantino.
Winiarnię tę reprezentuje u nas firma PCB Tevere Sp.z o.o. W ostatnim czasie w ofercie znalazły się trzy dodatkowe wina. Są to butelki za przystępną cenę, wina pokazujące się na codziennym stole. Stylistycznie okazały się wykonane czysto, neutralnie. Można rzec, że w pewnym sensie są to wina skrojone pod mniej wyrobiony gust, niewyszukane, ale z drugiej strony są utrzymane w bezpiecznym stylu i transparentne.

Kontakt:
PCB Tevere Sp.z o.o
ul. Browarowa 7
43-100 Tychy
e-mail: pcbtevere@vp.pl
Tel. 786170757

(3+) Augustus blanco, La Veneranda, Umbria, Włochy, 12%
Importer: PCB Tevere
Malvasia, trebbiano i chardonnay. Dominuje tu nuta owocowa, jabłkowo-mirabelkowa. Wino nie jest specjalnie kwasowe, ale też nie jest mdłe. Aromaty i smaki prezentują się z umiarem, nie ma tu dużego złożenia, głębi. Typowy, prosty, owocowy styl. W tle lekkie, nieagresywne nuty goryczkowo pestkowe.
Cena: 18,20 zł

(3+) Flavius Rose, La Veneranda, Umbria, Włochy, 12%
Importer: PCB Tevere
Merlot i snagiovese. Wino o lekkich aromatach i smakach – głównie owocowych. W ustach bardzo neutralne, z lekką nutą owocową (maliny, jabłka, czerwona porzeczka). Umiarkowana kwasowość, delikatna pestkowa goryczka w tle. Dobre do prostych sałatek warzywnych czy tartinek.
Cena: 18,20 zł

(3) Caesar rosso, La Veneranda, Umbria, Włochy, 12%
Importer: PCB Tevere
Sangiovese, merlot i montepulciano. Proste i nieskomplikowne wino na co dzień. Nie ma tu wyodrębniającego się jakiegoś szczególengo charakteru, ot – nowocześnie, na dużą skalę wykonane wino. Ma sporo nuty leśnej, nieagresywnych tanin i lekko korzennego finiszu. Proste.
Cena: 18,20 zł

Mariusz Kapczyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT