Vinisfera

Czerwiec 2024 – niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!

Już od 1 czerwca przez cały miesiąc w wielu miejscach w Polsce będzie królować Riesling.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2024” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego. Odbędzie się po raz dziesiąty. Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec.

Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2024” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe, degustacje komentowane, specjalne karty menu, wina niemieckie „na kieliszki”, pakiety, konkursy. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w kilkuset miejscach w całej Polsce.
Na stronie www.rieslingweeks.pl znajduję się mapa miejsc biorących udział w akcji: restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych, a także kalendarz wydarzeń poświęconym winom niemieckich.

Niemcy mogą poszczycić się ponad 2 000-letnią historią winiarstwa. Dzięki ekologicznym metodom uprawy, nowoczesnemu wyposażeniu piwnic i wysokiej jakości produkcji, niemieccy winiarze są w czołówce nowoczesnego winiarstwa. Lekkie i świeże niemieckie wina zdobywają uznanie konsumentów na całym świecie, a w szczególności Riesling i Burgundery stanowią ich wizytówkę.

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie.
Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów. Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.410tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów!
Oficjalne hasztagi: #rieslingweeks2024 #tygodnierieslinga2024 #królriesling #rieslingrocks
#rieslingweeks #Tygodnierieslinga

FACEBOOK / INSTAGRAM

Partner akcji: Winterhalter.
Partnerzy medialni: Ferment.Pismo o winie, Food Service 24, Przegląd Gastronomiczny, Restauracja, Radio Kulinarne, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Trybuszon, Vinisfera.

 

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT