Vinisfera

Do Franka, marsz!

Dla tych, którzy nie znją jeszcze tego miejsca – niech tekst ten będzie wskazówką i zachętą, dla tych, którzy już byli – przypomnieniem, że warto powrócić.
Frank Winebar & Shop to rodzinne przedsięwzięcie – importer (oficjalnie wystepujący jako MP International Group), sklep internetowy, winebar i restauracja w jednym.
Lokal znajduje się w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej 43A. Jest to ładnie zaaranżowane i przytulne miejsce. Uwagę zwraca fakt, że oferuje się tu tylko wina z Frankonii! Jest to odważne, oryginalne i piękne dla mnie rozwiązanie, bo wina z tego regionu bardzo sobie cenię. Klasyczne silvanery rozlewane do charakterystycznych butelek „ bocksbeutel” nie raz skradły moje podniebienie, ale jest tu oczywiście o wiele, wiele więcej frankońskich win – co by nie mówić, win z ponadtysiącletnim rodowodem.

Frank Winebar & Shop
Ul. Grzybowska 43A lok.6, Warszawa
Profil Facebook – tutaj
Link do sklepu internetowego – tutaj

* podane ceny win – hurtowe

Grauburgunder-brut-am stein

(4+) Grauburgunder sekt brut 2015, Weingut am Stein, Frankonia, Niemcy, 12,5%
Importer: MP International Group
Wino bio. Dojrzałe i miękkie. Wyczuwalne późnojesienne jabłka, ptyś, bita smietana, brioszka i świeże pieczywo, a także biały pieprz, zioła, słoma, suszone kwiaty. W ustach wyważone, dość gęste, trzymające lekkie rejestry kwasowości. Widać, że z czasem nabrało stateczności i można doceniać uroki jego dojrzałości. Prócz dojrzałych owoców wyczuwalne masło, pestki, prażony ryż, tłusta śmietana. Warte uwagi wino gastronomiczne.
Cena: 106,00 zł

riesling-retzbacher

(4+) Riesling Retzbacher trocken 2019, Christine Pröstler, Frankonia, Niemcy, 12,5%
Importer: MP International Group
Wszystko tu jest precyzyjnie poukładane w klasycznych rieslingowych rejestrach. W aromatach  dojrzała brzoskwinia, gruszka, mandarynkowa skórka. W smaku podobnie – dużo tu owocu i przyjemnej, delikatnej mineralności. Poza tym trochę propoliasu, wosku, jabłkowych pestek. Ma wszystko, czego oczekuje się od dobrej klasy rieslinga – soczystość, mocny owocowo-tropikalny sznyt, dobrą kwasowość i lekko oleistą fakturę. Smaczności. (Wino wegańskie).
Cena: 49,00 zł

silvaner-qba-trocken

(4) Silvaner trocken 2020, Bürgerspital, Frankonia, Niemcy, 11,5%
Importer: MP International Group
Aromatyczne, zachęcające wino. Wyczuwalne mirabelki, gruszki, pigwowiec, suche liście, miód, dojrzałe jabłka. Wino przyjemnie i gładko układa się na podniebieniu – jest, w pozytywnym sensie tego słowa proste i łatwe w interpretacji. Finisz owocowy, lekko podkreślony zielonkawym i pestkowym akcentem.
Cena: 38,00 zł

wuerzburger-silvaner-trocken-buergerspital

(4+) Silvaner Würzburger 2020 trocken, Bürgerspital, Frankonia, Niemcy, 12,5%
Importer: MP International Group
Delikatne i przyjemne wino. Aromaty dojrzałego jabłka, gruszki, siana, suszonych kwiatów. W ustach wyważone, owocowe (papierówka, niedojrzała brzoskwinia, marakuja) i lekko ziołowe rejestry. Jest gładkie, wyraziste, podniebienie jest przyjemnie podszczypywane przez kwasowość, co daje przyjemne, odświeżające wrażenie. W tle sączy się typowa dla silvanera nuta zielonkawa – agrestu, trawy, kiwi. Ma delikatność i dobry frankoński styl. Bierzcie to!
Cena: 61,00 zł

stettener stein silvaner

(5-) Silvaner Stettener Stein GG 2017, Weingut am Stein, Frankonia, Niemcy, 12,5%
Importer: MP International Group
Świeże i gładkie wino. Aromaty miękkie, świeże, głównie owocowe: jabłka, gruszki, dojrzały agrest, siano, białko z jajka, świeże ziarna słonecznika. W ustach gładkie, o przyjemnej lekko stonowanej kwasowości. Jest poukładane prosto – lekko, miękko i przyjemne, łatwo układa się na podniebieniu. Smaki niosą nuty pełne dojrzałego owocu – jabłka, moreli, białej porzeczki, z akcentami galaretki owocowej, siana oraz łupin orzecha laskowego. Dobry balans.
Cena: 150,00 zł

rieslin am stein

(5-) Riesling GG 2017, Weingut am Stein, Frankonia, Niemcy, 12,5%
Importer: MP International Group
Riesling ten ma ładny zdrowy, żywy, woskowo-zielonkawy kolor. W aromatach i smakach ładnie i konsekwentnie splatają się tu ze sobą wyważone i atrakcyjne nuty brzoskwini, moreli, ananasa, cytryny, świeżo zerwanego jabłka, soczystej gruszki, marakui, mango, miodu wielokwiatowego, masła, ziół, suszonych kwiatów i nafty. Wszystko prezentuje się intensywnie i ze smakiem, z nutą przyjemnej owocowej „słodyczy” (wino jest wytrawne). Z jednej strony mamy tu esencjonalność aromatu i smaku, z drugiej, jest to wino zbalansowane, wykonane z pełną konsekwencją frankońskiego stylu.
Cena: 150,00 zł

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT