Vinisfera

Konferencja winiarska w Mierzęcinie

Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie, jako jedno z organizatorów, serdecznie zaprasza do udziału w I edycji Międzynarodowej Konferencji Winiarskiej, która odbędzie się w Mierzęcinie w dniach 16-17 czerwca 2007 r., a poświęcona będzie uprawie winorośli i produkcji wina w Polsce.

Zielonogórskie Stowarzyszenie Winiarskie, jako jedno z organizatorów, serdecznie zaprasza do udziału w I edycji Międzynarodowej Konferencji Winiarskiej, która odbędzie się w Mierzęcinie w dniach 16-17 czerwca 2007 r., a poświęcona będzie uprawie winorośli i produkcji wina w Polsce.Poruszone zostaną między innymi takie zagadnienia jak: „Najważniejsze aspekty uprawy winorośli w Polsce” (kwestie ekonomiczne, klimat i ochrona), „Cool climat – specyfika uprawy”, „Podstawy ampelografii”, „Kolekcja klonów odmian zielonogórskich”, „Systemy Nawadniania”, „Biotechnologia winorośli”, „Drożdże winiarskie”, „Fermentowalność moszczu i problemy z fermentacją”, „Korekty moszczu i wina”, ”Najczęściej popełniane błędy technologiczne” czy „Wspomnienie o winnicach w Zielonej Górze”. Szczegółowy program konferencji zostanie ogłoszony wkrótce.

Swój udział zapowiedzieli naukowcy z niemieckich instytutów winiarskich, polscy i niemieccy winiarze oraz specjaliści różnych branż związanych z uprawą winorośli i winifikacją. Ze strony polskiej wśród prelegentów znajdą się najlepsi polscy specjaliści i naukowcy m.in. dr hab. Jerzy Lisek oraz enolog Agnieszka Rousseau. Przewidziano też degustację wielu win, w tym także win z Polski. 

Miejsce imprezy:
Pałac Mierzęcin
Mierzęcin 1
66-520 Dobiegniew (woj. Lubuskie)

Koszt udziału:
Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt uczestnictwa wynosi 100 zł za dwa dni konferencyjne. Na tą kwotę składają się: zapewnienie tłumaczeń symultanicznych podczas wystąpień prelegentów zagranicznych, materiały konferencyjne, 4 przerwy kawowe w trakcie wystąpień oraz udział w sobotniej degustacji.

Koszt pobytu w hotelu w Pałacu Mierzęcin:
Pałac Mierzęcin przygotował specjalną ofertę dla gości konferencji. Tym z Państwa, którzy zechcą skorzystać z usług hotelu w Pałacu, proponujemy pobyt na czas konferencji w cenie 270zł. Koszt ten obejmuje:
– obiad i kolację w sobotę 16 czerwca,
– nocleg z soboty na niedzielę,
– śniadanie i obiad w niedzielę 17 czerwca.

Zgłoszenia i rezerwacje należy przesłać na adres Pałacu, do dnia 31 maja br.. Wszelkich dodatkowych wyjaśnień udziela przedstawiciel Pałacu:
p. Łukasz Chrostowski,
tel. (+48) 504 286 758
e-mail: l.chrostowski@palacmierzecin.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT