Vinisfera

Lato 2021 – niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!

To już siódma, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks”, która odbędzie się w dniach od 1. czerwca do 31. lipca 2021.

Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec.
W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.
Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2021” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, konkursy a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w około 300 lokalizacjach w wielu miastach Polski. Bogatą ofertę uczestniczących w akcji restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz ich wydarzeń, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.rieslingweeks.pl

W tym roku po raz pierwszy dołączył nowy patron medialny: Finebite, oraz ich nowy projekt Winebite!
Dzięki współpracy w ramach Riesing Weeks 2021 będzie można rezerwować kolacje i degustacje poprzez znaną wszystkim aplikację! I szykujemy także parę wspólnych niespodzianek!
Dodatkowo, najbardziej aktywne miejsca biorące udział w Riesling Weeks 2021 otrzymają nagrody od naszych partnerów: Liebherr – winiarka, Winterhalter – zmywarka.

 

Riesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli.
Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie.
Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.
Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2021” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina – organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów!
Oficjalne hasztagi: #rieslingweeks2021 #tygodnierieslinga2021 #królriesling #rieslingrocks

FACEBOOK    /    INSTAGRAM

Partner akcji: Liebherr, Winterhalter.
Partnerzy medialni: Czas Wina, Ferment. Pismo o winie, Finebite, Food Service, Kobiety i Wino, Ouichef, Poradnik Restauratora, Radio Kulinarne, Vinisfera, Winebite, Winicjatywa.

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera Przewiń do góry