Piątek, 22 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Proszę czekać, trwa ładowanie mapy.

Winnica Bojków
 
2013-05-20

Choć Winnica Bojków ma charakter amatorski i jest skierowana przede wszystkim na potrzeby własne, to zdobywa coraz szerszy krąg lokalnych entuzjastów a właściciele chętnie dzielą się z swoją pasją.
Winnica Bojków założona została w 2006 roku, pierwotnie obsadzona różnymi odmianami zasadzonymi w celach testowych. Dzisiaj jest to raptem 300 krzewów na 10 arach przeznaczonych przede wszystkim do produkcji wina.
Winnica mieści się w Gliwicach w dzielnicy Bojków (stąd jej nazwa). Aktualności w winnicy można znaleźć na stronach: http://winnicabojkow.republika.pl  http://winnicabojkow.blogspot.com/
Obecnie uprawiane odmiany: regent 40%, rondo 10%, solaris 10%, ponadto dornfelder, cabernet cortis, klasyczne pinoty oraz inne, pojedyncze odmiany. Skład odmian ulega nieustającym zmianom wynikającym z obserwacji uprawy i zadowolenia z otrzymanego win. Produkuje się tu wina odmianowe, klasyczne, wytrawne. W najbliższych latach właściciele nie planują znaczącego powiększenia areału, choć w dalszej przyszłości nie wykluczają sprzedaży wina.
Winnicę można odwiedzić po wcześniejszym umówieniu się.

Kontakt:
Winnica Bojków
Nikodem Kuźnik
tel: 694220077
e-mail:
nkuznik@wp.pl