Wtorek, 18 Stycznia, 2022     ostatnia aktualizacja 17-01-2022
 
Proszę czekać, trwa ładowanie mapy.

Winnica Patria
 
2014-06-06

Założona w 2007 roku winnica Patria położona jest na Górnym Śląsku w Imielinie, wśród pól i lasów w pobliżu zbiornika wody pitnej Dziećkowice. Bliskość wody warunkuje specyficzny, łagodny mikroklimat, co korzystnie wpływa na kondycję krzewów, a co za tym idzie, również na jakość wina.
Obecnie na winnicy uprawianych jest około 3 000 krzewów na obszarze ponad 1 ha. Wina białe produkowane są z odmian winorośli: Seyval Blanc, Sibera, Bianca, Jutrzenka, Solaris, Siegerrebe, Traminer, natomiast czerwone z odmian: Rondo, Regent, Cabernet Dorsa.
Zarówno uprawa krzewów winorośli, jak i sam proces produkcji wina są ekologiczne co oznacza brak użycia nawozów sztucznych, syntetycznych środków ochrony roślin. Procesy uprawy, zbiorów i produkcji odbywają się w sposób ręczny, co umożliwia stałe monitorowanie jakości krzewów oraz wyselekcjonowanie najlepszych jakościowo owoców do wytwarzania wina.
Wina z Patrii wytwarzane są tradycyjnymi metodami winifikacji, bez użycia chemicznych polepszaczy smaku, związków odkwaszających, czy syntetycznych aromatów.
 Umożliwia to uzyskanie jakościowego wina gronowego o niepowtarzalnym bukiecie i smaku, które odzwierciedlają siedlisko (terroir) i klimat w jakim uprawiane są krzewy winorośli. Wina
z winnicy Patria nagradzane były na wielu konkursach winiarskich.
Prowadzimy sprzedaż własnego wina opodatkowanego akcyzą - jego zakup możliwy jest na winnicy.W piwnicach winnicy Patria znajduje się profesjonalna sala degustacyjna, która stwarza odpowiedni nastrój do degustacji oraz rozmów o winie. Prowadzimy degustacje przystosowane do indywidualnych potrzeb klienta.
Wizyta na naszej winnicy jest doskonałą okazją do poznania smaku polskich win, jak również poszerzenia swojej wiedzy o uprawie winorośli  oraz produkcji wina .
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia winnicy Patria i degustacji win z Górnego Śląska.

Prosimy o telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty na winnicy oraz degustacji.

Kontakt:
Jacek Penczek: tel: 505 572 408
Jan Penczek: tel: 502 785 859
e-mail:
winnica.patria@wp.pl

Galeria