Piątek, 22 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Proszę czekać, trwa ładowanie mapy.

Winnica Wiechlice
 
2016-02-15

Winnicę założono w 2009 roku, ma ona powierzchnię 1 hektara i znajduje się przy Pałacu Wiechlice (niedaleko Szprotawy). Jest to dobra oferta enoturystyczna bowiem w pałacu znajduje się hotel (100 miejsc noclegowych), restauracja, SPA i wiele innych atrakcji.


Winnice Pałacu Wiechlice /fot. mat. promocyjne/

W winnicy uprawia się takie odmiany jak rondo, regent, cabernet cortis, johaniter, solaris.
Bodźcem do założenia winnicy było znalazienie mapy z XVIII na której zaznaczona była winnica - nie dalej niż 1 km od zespołu pałacowego. Znajdowała się ona na niewielkim stoku wygasłego wulkanu.
Dzisiejsza winnica dobrze wpisuje się w charakter prowadzonej działalności i doskonale uzupełnia atrakcje pałacowe. Na miejscu są 3 sale restauracyjne (oferują tradycyjną kuchnię polską - regionalne sery, wędliny, gołąbki w liściach winogron, etc.). Są i dodatkowe atrakcje - jazdy konne, spływy galarem i inne). Mogą śmiało zaglądnąć tam zagraniczni turyści (na miejscu można porozumieć się w języku niemieckim, angielskim, rosyjskim, włoskim).


Pałac Wiechlice /fot. mat. promocyjne/

Sporo atrakcji jest też w okolicy. Można zobaczyć w Żaganiu - Bibliotekę Poaugustiańską, Zespół Klasztorny Augustianów, Pałac Książęcy rodziny Talleryrand-Perigord. Muzeum Obozów Jenieckich - Stalag VIII C /Wielka Ucieczka/. Kościół NMP  z XII w. w Szprotawie, najstarszy dąb szypułkowy w Polsce, 750-letni w Piotrowicach. Wieża rycerska z XIV wieku w Mycielinie.

Kontakt:
Pałac Wiechlice
Wiechlice 45b
67-300 Szprotawa
Współrzędne GPS:  N  51` 34’ 8’’,  E  15` 35’ 35’’
 www.palacwiechlice.pl