Niedziela, 28 Listopada, 2021     ostatnia aktualizacja 22-11-2021
 
Proszę czekać, trwa ładowanie mapy.

Winnica Ryś-ling
 
2008-06-13

Właścicielami winnicy są Agnieszka i Rafał Ryś. Oboje pracujemy w oświacie - Agnieszka jako księgowa, a Rafał jako nauczyciel matematyki. Cały wolny czas przeznaczamy na pracę przy pielęgnacji naszej małej winnicy...
...Winnica Ryś-ling znajduje się w Jasienicy w Beskidzie Makowskim. Miejscowość jest oddalona 10 km od Myślenic i 30 km od Krakowa.
Nazwa naszej winnicy nawiązuje do odmiany szlachetnej winorośli Riesling oraz do naszego nazwiska Ryś. Tak więc wyszedł z tego mieszaniec klasyczny Ryś-ling. Poszliśmy na łatwiznę, ale mamy nadzieję, że nikt nie będzie nam miał tego za złe.
Winnica została założona w 2005 roku, posadziliśmy wtedy 30 krzewów Bianki.
Z roku na rok winnica rozrasta się. Obecnie zajmuje już 0,2 ha. Dominującymi odmianami są: Regent, Rondo, Solaris, Siegerrebe i Cabernet Cortis. Jesienią 2007 roku mieliśmy pierwsze winobranie i dzięki temu udało się zrobić pierwsze wino z Bianki.
Planujemy wyremontować starą piwnicę, w której będziemy przetwarzać winogrona
i przechowywać wino. W winnicy planujemy wybudować altanę, w której w przyszłości będzie można organizować degustacje win. Systemem gospodarczym mamy zamiar powiększyć naszą winnicę do 1,5 ha. Jednak obecnie jest to mała, rodzinna winnica, wspaniałe miejsce do spędzania wolnego czasu, odpoczynku, zabawy dla dzieci i ... snucia planów na przyszłość.

Zapraszamy do oglądnięcia naszej strony internetowej www.winnica.kraina.pl, gdzie można przeczytać o naszych trudnych początkach, pierwszych małych sukcesach i wszystkich wzlotach i upadkach. 

Pozdrawiamy Agnieszka i Rafał Ryś
 
Kontakt:
Winnica Ryś-ling
Agnieszka i Rafał Ryś
ul. Dąbrowskiego 2a
32-400 Myślenice (małopolskie)
e-mail: gerwi@op.pl
 

Galeria