Vinisfera

Winnica Ingrid

Rok założenia winnicy to 2008. Obecnie liczy ona 2,5 ha. Uprawia się następujące odmiany: pinot blanc, gewürztraminer, muscat, müller thurgau, solaris, pinot noir, zweigeltrebe.

Winnica Ingrid składa się z dwóch części. Pierwsza zajmuje 0,5 ha w miejscowości Łaz, druga o powierzchni 2 ha znajduje 300 metrów dalej w kierunku miejscowości Zabór i wchodzi w skład Winnicy Samorządowej. Obie zajmują południowe stoki w regionie, który ze względu na swój krajobraz porównywany jest z Toskanią. Nawiązując do tego, pomiędzy winoroślą została posadzona lawenda, a romantyczny widok dopełniają róże. Sadzonki winorośli dobierane były pod wieloma warunkami, w tym również ze względu na walory zapachowe i smakowe jakie można osiągnąć w produkcie finalnym – winie. Pierwszy sukces Winnica Ingrid osiągnęła w 2015 roku zdobywając złoty medal za Rieslinga, a trzy lata później, za jakość win w konkursie winobraniowym, otrzymała tytuł „Najlepszej Winnicy Województwa Lubuskiego” – zasłużoną nagrodę za marzenia zrealizowane dzięki pracowitości i wytrwałości.

Winnica Ingrid z przyjemnością zaprasza grupy zorganizowane oraz gości indywidualnych na oryginalny spacer po winnym wzniesieniu we wsi Łaz. Oferuje zwiedzanie winiarni i piwnicy, poznanie cyklu produkcyjnego oraz sprzętu do tego potrzebnego, degustację win, a także możliwość przenocowania w kameralnych pokojach enoturystycznych.

Kontakt:
E-mail: info@winnicaingrid.pl
www: winnicaingrid.pl
facebook.com/winnicaingrid
Tel: +48 504 712 312

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT