Vinisfera

Powstało Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy

To pierwsza formalna informacja: mamy kolejne stowarzyszenie winiarskie w Polsce – Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy. Brakowało go, bo winnic w regionie stopniowo przybywa i formalne ich zrzeszenie wydawało się ze wszech miar potrzebne.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Winiarzy zostało zarejestrowane w KRS w maju 2022 roku z inicjatywy przedstawicieli 7. winnic: Winnica Edison, Winnica Enosfera, Winnica Katarzyna, Winnica Lipka Wielka, Winnica Morena, Winnica Zielona i Winnica Zodiak.
Głównymi celami Stowarzyszenia jest: wzajemne wspieranie się w działalności winogrodniczej i winiarskiej, propagowanie produkcji opartej o zasady zrównoważonego rozwoju, promocja szeroko pojmowanej kultury picia wina a w szczególności polskich tradycji winiarskich itp. (w załączeniu WSW Statut).

(fot. Winnica Edison)

Jak informują założyciele Stowarzyszenia: „Ze względu na fakt iż w Wielkopolsce jest obecnie około 20. winnic zarejestrowanych – nie jesteśmy silnym ośrodkiem winiarskim, zdajemy sobie sprawę, że winiarzy z prawdziwego zdarzenia gotowych poświęcić się pracy społecznej może być niewielu, dlatego chcemy do naszego Stowarzyszenia zaprosić również miłośników wina, sommelierów i ludzi z branży, którym kwestie wina są bliskie sercu”.
Na chwilę obecną Stowarzyszenie skupia 8 winnic, niewielkich, od 0,3 ha do 4 ha. Za każdym projektem stoją ciekawi ludzie, zajmujący się różnymi profesjami w przeszłości i pasją do robienia wina w teraźniejszości. Za każdą winnicą kryje się inna opowieść, czasem ciekawa historia.
Wszyscy „stowarzyszeni” czują sens i potrzebę wspólnego działania, co potwierdziło się w innych regionach winiarskich Polski i świata.

(fot. Winnica Edison)

Obecny zarząd WSW:
– Maciej Krystowski, Winnica Edison – prezes
– Dagmara Semrau, Winnica Lipka Wielka – wiceprezes
– Barbara Wiza, Winnica Morena – skarbnik
– Włodzimierz Mieczkowski, Winnica Zielona – sekretarz

Kontakt
: Dagmara Semrau: 515- 057 930, d.semrau@onet.eu

Strona www, FB, Instagram- w budowie.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT