Vinisfera

Riesling & Co. – degustacja stolikowa win niemieckich

Po dwóch latach, 21 kwietnia w Warszawie, Niemiecki Instytut Wina ponownie organizuje spotkanie z niemieckimi winami. To 12 edycja wydarzenia, które od tego roku zmieniło nazwę na Riesling & Co.
W stolikowej degustacji jakościowych win niemieckich weźmie udział ponad 20 producentów. Wśród nich będą winiarze, którzy poszukują możliwości współpracy z polskimi importerami oraz polscy importerzy, którzy przedstawią oferowane przez siebie niemieckie wina.

Polska od kilku lat jest ważnym rynkiem i zalicza się do dziesiątki najważniejszych rynków eksportowych winiarstwa niemieckiego. Export win niemieckich do Polski podwoił się w okresie krótszym niż dziesięć lat.  A z roku na rok rośnie również średnia cena eksportowanych win, co oznacza wzrost ilości win z wyższej półki cenowej. Średnia cena na litr wina eksportowanego do Polski wyniosła 1,94 euro za litr i w porównaniu z 2020 rokiem wzrosła o ok. 7%.


 


Zapraszamy branżę winiarską, sommelierów, właścicieli restauracji, sklepów z winami, importerów wina, dziennikarzy i bloggerów winiarskich na to wydarzenie.

To doskonała okazja, aby porozmawiać z winiarzami, dla których Polska jest ważnym rynkiem, ale również okazja, by popróbować Rieslinga, najważniejszej odmiany w Niemczech, jak również win z odmian pinotów, które zajmują prawie 30 % wszystkich winnic w Niemczech.

Data: 21.04.2022, godz. 12-17.00
Miejsce: Filtracja, Centrum Praskie Koneser
ul. Ząbkowska 31, Warszawa

Link do rejestracji https://app.evenea.pl/event/rieslingandco/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT