Vinisfera

RoWinGood czyli szlakiem rumuńskich win

RoWinGood to importer win działający w Bielsku Białej. Firma uruchomiła działalność w 2017 roku.  Oferta skoncetrowana jest tu przede wszystkim na winach z Rumunii, ale w portfolio znajdziemy również butelki z Włoch, Portugalii i Hiszpanii.

RoWinGood to importer win działający w Bielsku Białej. Firma uruchomiła działalność w 2017 roku.  Oferta skoncetrowana jest tu przede wszystkim na winach z Rumunii, ale w portfolio znajdziemy również butelki z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Uwagę zwraca konsekwentnie budowanie oferty oparte na przystępnych stylistycznie winach, ich lokalnym charakterze oraz dobra polityka cenowa. Import prowadzi rodowity Rumun – Ioan Serbu, stąd nacisk na ten właśnie kraj i uważna selekcja oferty.

Ioan Serbu, właściciel RoWinGood

Oto seria ocenionych win, które wypadły dobrze i ciekawie. Relacja ceny do jakości jest tu dobrze zachowana. Czekam na kolejne nowości w ofercie!

Kontakt:
RoWinGood
ul. 11 Listopada 61
Bielsko-Biała
tel: 507 832 720
FB: rowingood

(4) Faurar Alb 2018, Davino, DOC Dealu Mare, Rumunia, 13%
Importer: RoWinGood
Smaczna i prosta kompozycja złozona z sauvignon blanc, feteasca alba i rieslinga. Wyczujemy zioła mirabelki, białą porzeczkę, niedojrzały agrest, gruszki i siano. Wino wypada lekko, delikatnie „zielono”, cytrusowo i kwiatowo. Jest ono wytrawne, ma niezłą kwasowość. Jako całość niezbyt ciężkie, przyjemnie układające się w ustach. Finisz delikatnie ziołowy i pestkowy. Dobra cena.
Cena: 35,00 zł

(4) Gewurztraminer 2017, Villa Vinea, DOC Tarnaveni/Tarnave Valley, Rumunia, 13,5%
Importer: RoWinGood
Bardzo klasycznie, poprawnie zrobiony gewurztraminer, oferujący typowe aromaty i smaki. Oprócz jabłkowych i gruszkowych rejestrów, pełno tu nut ziołowych, pestkowych, lekko korzennych. Wino wypada krągło, obficie i aromatycznie. W ustach od razu wyczuwalna owocowa obfitość (dojrzałe gruszki, ananas, morele i mango) oraz nuty wody różanej, liczi i kompotu z truskawek. Aromatycznie.
Cena: 45,00 zł

(4+) Feteasca regala 2018, Villa Vinea, DOC Tarnaveni/Tarnave Valley, Rumunia, 13%
Importer: RoWinGood
Zgrabne wino. Są nuty żywiczne, słomowe, korzenne z atrakcyjnym owocowym okładem (dojrzałe, jesienne jabłka, mirabelki, białe śliwki). Całość ładnie zakreślona kwasowością i akcentem pieprzno-korzennym. Ogólnie przyjemne i atrakcyjne dla podniebienia. Świeże i lekko mineralne. Naprawdę ciekawe wino. Uwadze Państwa serdecznie polecam.
Cena: 45,00 zł


(5-) Tamaioasa Romanesca Premium 2018, Budureasca, DOC Dealu Mare, Rumunia, 13,5%

Importer: RoWinGood
Kolejne atrakcyjne wino. Ma fajny, bezpretensjonalny, własny styl. Jest pełne jabłkowych, gruszkowych i ziołowych nut. W ustach zwarte, dobrze zbudowane, kwasowe, żywe, przyjemnie owocowe, zgrabnie podbite pieprznymi i ziołowymi klimatami. Przy swojej niezbyt ciężkiej wadze potrafi pokazać charakter i indywidualność. Polecałem Państwu poprzednie wino, polecam również i to. Złapcie trochę prawdziwie rumuńskich klimatów!
Cena: 45,00 zł

(3) Muscat dry 2017, Jidvei, DOC Tarnaveni/Tarnave Valley, Rumunia, 12%
Importer: RoWinGood
Nieco zaskakująca etykieta – wino opisane jako „dry muscat” pod spodem ma dopisek „demi sec”, ale nie czepiajmy się. Wino jest przystępne, proste, utrzymane w bardziej wytrawnych rejestrach. Na dojrzałych jabłkowych, pigwowych i gruszkowych nutach wyłapiemy dodatkowo zaakcentowane nuty korzenne (biały pieprz), pestkowe oraz siana i kwiatów lipy. Wino jest oszczędne, zwięzłe, trzymające muscatowy charakter. Końcówka jest pieprzna, lekko sucha, gorzkawa.
Cena: 30,00 zł

(4) Traminer aromatico 2017, Antonutti, DOC Friuli, Włochy, 13,5%
Importer: RoWinGood
Jak na aromatycznego traminera przystało – dostajemy to, co obiecane. Są nuty korzenne, pieprzne, jabłkowe, ogryzkowe i wyraziście pestkowe. Wino wytrawne, o niezłej strukturze, czytelne, dobrze nadające się do łączenia z jedzeniem. Dosyć długie, o intensywnym smaku, ciekawie łączą się treściwe nuty orzechów laskowych, dojrzałych papierówek, siana, jodłowego dewna i masła. Można z nim poeksperymentować.
Cena: 48,00 zł

(4) Pinot Grigio Ramato 2018, Antonutti, DOC Friuli, Włochy, 13,5%
Importer: RoWinGood
Wino ma kolor delikatnie łososiowy, aromaty korzenne – jabłek, łodyżek roślinnych, rokitnika, rumianku i słonecznika. W ustach wytrawne, lekko korzenne, przystępnie układające się na podniebieniu. W finiszu bardzo delikatna pieprzność, akcent szałwii i siana. 
Cena: 48,00 zł

(4+) Mysterium 2018, Jidvei, DOC Tarnaveni/Tarnave Valley, Rumunia, 12,5%
Importer: RoWinGood
Udane połączenie traminera (aromatyczność, gęstość, intensywność i korzenność) i sauvignon blanc (owocowość, nerw, świeżość). Wyczujemy jabłka, gruszki, agrest, dojrzałe owoce cytrusowe (brzoskwinie, melon, cytryny). Całość jest korzenna, zwarta, wsparta niezłą kwasowością. Wino intensywne, poukładane, z lekkimi rejestrami suchej trawy, pieprzu, skórek z pigwowca, rumianku, kwiatu lipy. Warto dać mu czas w kieliszku.
Cena: 50,00 zł

(4+) Oro manisa 2018, Budureasca, DOC Dealu Mare, Rumunia, 13,5%
Importer: RoWinGood
Połączenie chardonnay i tamaioasa romanesca – dało ciekawy końcowy efekt. Chardonnay dało mu podstawę, kręgosłup, tamaioasa zaś wniosła powiew świeżości i lekko ziołowego charakteru. Wino jest gęste, o lekko oleistej fakturze, wytrawne i pieprzne w końcówce. Ma lekką cierpkość owocu pigwowca, akcenty grejpfrutowych i jabłkowych pestek i siana. Wino o dobrej posturze, wyważone, z interesującym gastronomicznym sznytem. Ma długo wybrzmiewający finisz. Świetnie sprawdzi się w gastronomii.
Cena: 85,00 zł

(4+) Faurar Rosu 2016, DaVino, DOC Dealu Mare, Rumunia, 13%
Importer: RoWinGood
Merlot, cabernet sauvignon, feteasca neagra. Bardzo zacna kombinacja odmian miedzynarodowych i lokalnej zaowocowała wyrazistym i charakternym winem oferującym skoncentrowaną owocowość i solidną strukturę, a wszystko to za bardzo przystępną cenę. Są tu rejestry owocowe – czarna porzeczka, maliny, jeżyny, wiśnie z pestką. Są też akcenty wędzonej papryki, likier jeżynowy sporo owocu. Wyraźne taniny kawowo-tostowy styl. Dobra cena:
Cena: 38,00 zł


(4) Feteasca Neagra 2016, Budureasca, DOC Dealu Mare, Rumunia, 13,5%

Importer: RoWinGood
Charakter feteaski zaznaczony akcentami ziemi, tytoniu, wiśniowych pestek, mokrego drewna a także soku z wiśni, jagód i jeżyn. Są zioła (liść laurowy, ziele angielskie, rozmaryn) a także dym, kawa, pestki wiśniowe, suszone mięso, żwir. Wino jest trochę suchawe, z chropawymi taninami i lekko przyprawową końcówką.
Cena: 45,00 zł

 

(3+) „Parcell 77” 2015, Bodegas Ego, DO Jumilla, Hiszpania, 14%
Importer: RoWinGood
Monastrell, syrah, petit verdot. Rozgrzewające, mocne wino pachnące beczką, konfiturową  mieszanką owocową (wiśnie, jagody, śliwki, jeżyny, czereśnie). Jest trochę smoliste, ziemiste, pieprzne (6 miesięcy dojrzewania w beczce). To propozycja dla miłośników „gorącego”, mocnego, beczkowego stylu.
Cena: 38,00 zł

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT