Vinisfera

Sandomierz – Święto Młodego Wina 2020

Święto Młodego Wina 2020, to już VIII edycja tego wydarzenia. Od ośmiu lat, w trzeci weekend listopada, lokalni winiarze, należący do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, otwierają swoje piwnice i wychodzą z prezentacją młodego wina do gości na pełne jesiennego uroku, sandomierskie uliczki Starego Miasta.

Informacja prasowa

Święto Młodego Wina 2020, to już VIII edycja tego wydarzenia. Od ośmiu lat, w trzeci weekend listopada, lokalni winiarze, należący do Sandomierskiego Stowarzyszenia Winiarzy, otwierają swoje piwnice i wychodzą z prezentacją młodego wina do gości na pełne jesiennego uroku, sandomierskie uliczki Starego Miasta. Sandomierz staje się w tym okresie stolicą winiarstwa, do której bezsprzecznie, właśnie z tej okazji ściągają tłumy enoturystów. Wyciszone po wysokim, wakacyjnym sezonie miasto, zaczyna tętnić życiem w środku jesieni na nowo! Święto Młodego Wina wytycza idealny czas na podróż do Sandomierza.
Rok 2020, sytuacja, w której znalazł się Świat i walka z pandemią, postawiły przed winiarzami pytanie czy organizacja Święta Młodego Wina jest możliwa. Decyzja zapadła późno, ale jednogłośnie. Bez wątpienia święto musi się odbyć. Prezes Stowarzyszenia, Mateusz Paciura naświetlił sytuację: „Wciąż otrzymywaliśmy liczne zapytania od osób, które uczestniczyły w poprzednich edycjach Święta, ale też od tych, którzy chcieli przyjechać do Sandomierza na to konkretne wydarzenie po raz pierwszy. Maile, smsy, portale społecznościowe – już od paru miesięcy, setki osób starały się uzyskać informacje o VIII edycji Święta Młodego Wina. Nie mogliśmy pozostawić tego bez konkretnej odpowiedzi. Zapadła decyzja o organizacji wydarzenia. Liczne grono osób czeka by spotkać się z nami i młodym winem! Winiarze też na to czekają. Jest to już tradycja i szczególny dla nas czas. Święto Młodego Wina odbędzie się. Przybierze jednak inną niż dotychczas, bezpieczną formę.”

Gospodarze imprezy, wyszli z propozycją Święta Młodego Wina ONLINE. Uczestnicy mogą zamówić pakiety, które zawierają jakościowe, młode wino z siedmiu lokalnych winnic. Paczki zostaną dostarczone przez kuriera bezpośrednio do odbiorcy.
W sobotę 21 listopada, na Zamku Królewskim w Sandomierzu, spotkają się przedstawiciele winnic. Stamtąd będzie prowadzona transmisja online, którą obejrzą wszyscy uczestnicy. Po tradycyjnej części oficjalnej, nastąpi prezentacja winnic oraz odbędą się degustacje, poprowadzone przez sommelierów Mariusza Kapczyńskiego i Macieja Nowickiego. Podczas wspólnej degustacji zostaną zaprezentowane kolejno młode wina. Uczestnicy będą mogli być w stałym kontakcie, oceniając i komentując to co dzieje się na wizji a także zadając pytania.
„Interakcja jest dla nas bardzo ważna. Nie wyobrażamy sobie bez niej Święta Młodego Wina. Przecież w tym wydarzeniu, od lat, najważniejsi są nasi goście! Bez nich nie byłoby Święta.” – komentuje prezes Stowarzyszenia Mateusz Paciura.
Forma online daje gościom możliwość spędzenia tego czasu, tradycyjnie w sandomierskim klimacie. Goście, którzy zamówią pakiet młodych win, będą mogli skorzystać z wyjątkowych zniżek min. na zakupy w winnicach i zorganizowane wycieczki w ramach Dni Otwartych Winnic.
Winiarze nie zrezygnowali też z tradycyjnej części otwarcia dla zwiedzających swoich piwnic winiarskich. Większa część winnic, przestrzegając reżimu sanitarnego i zaleceń dotyczących obecnej, trudnej sytuacji, będzie przyjmowała gości. Z pewnością jest to wspaniała okazja do skorzystania z zakupu win z poprzednich roczników.
Gospodarze wspominają o sporym zainteresowaniu enoturystów tegorocznymi pakietami, którzy też deklarują swoją obecność podczas transmisji online. Sprzedaż pakietów odbywa się przez stronę internetową www.sandomierskiszlakwiniarski.pl, gdzie wciąż można składać zamówienia.  

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT