Vinisfera

Sztukówka zaprasza – podsumowanie

(Informacja prasowa)

Zakończył się cykl imprez „Sztukówka zaprasza”. Od maja do końca lipca Sztukówka gościła u siebie nie tylko wielbicieli wina, ale także miłośników dobrego jedzenia, muzyki, tańca i sportu.
Zaczęło się od Łąk Umajonych, koncertu Kirszenbaum i zlotu pojazdów zabytkowych. Później mieliśmy Wianki u Hanki z koncertem kapeli Maliszów. Na pierwszych dwóch imprezach towarzyszyły nam Winne Warsztaty Podkarpackich Smaków prowadzone przez Katarzynę Korzeń z Enoportal.pl. Lipiec to czas Wina i Gościna wraz z II Biegiem Dookoła Sztukówki i I Turniejem Futsalu Na Trawie. Do tańca zagrała Kapela Kmieci z Budziwoja a warsztaty degustacyjne poprowadzili Leszek Szczęch ze Sztukówki i Rafał Radziejowski z Browaru Lasowiak. Cykl zakończony został najbardziej znaną ze sztukówkowych imprez – Weselem, na którym gościła kapela Zastawnych z Brzostka i Kurasi z Lubziny. Dodatkowo, zorganizowany został I Konkurs Win Domowych i Nalewek oraz warsztaty łączenia podkarpackich win z europejskimi serami.

 

Podstawą części dziennej imprez były stoiska lokalnych wystawców. Goście Sztukówki mogli na miejscu kupić i zdegustować wina z trzech winnic, sery, oliwę, miody, domowe posiłki oraz rękodzieło. Popołudnia zarezerwowane były na warsztaty degustacyjne dla chętnych, natomiast wieczorem wraz z koncertami na żywo, ożywał również parkiet znajdujący się pod gołym niebem. Tradycją są już także namioty rozstawione w winnicy przez osoby, które zostają na Sztukówce na noc.

Ciekawostką jest, że mimo często niesprzyjających prognoz pogody, w niemalże wszystkie dni nie padał deszcz. Tegoroczne imprezy pokazały również, że imprezy towarzyszące, takie jak Bieg Dookoła Winnicy, Turniej Futsalu czy Konkurs Win i Nalewek, zostaną z nami na stałe.

Sztukówka zaprasza to nie jest zwykła seria imprez. To wydarzenia, które tworzą ludzie i za to właśnie dziękujemy. Dziękujemy wszystkim gościom, wystawcom, muzykom, partnerom oraz patronom medialnym. Bez Was Sztukówka nigdzie by nie zapraszała.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT