Vinisfera

TSN – z miłości do wina

Polskie winiarstwo dynamicznie się rozwija – przybywa nowych, profesjonalnych projektów. Choć dominują niewielkie przedsięwzięcia, to nie brakuje też i większych winnic. Nic dziwnego, że coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na profesjonalny sprzęt, serwis i doradztwo w technologicznej materii.
Długa historia
Firma TSN Sp. z o.o. powstała w 2002 roku i ma siedzibę w miejscowości Targowisko koło Krakowa. TSN jest spółką-córką niemieckiej firmy Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co KG z siedzibą w Bad Dürkheim oraz jej jedynym przedstawicielem w Polsce. Scharfenberger to jeden z największych producentów maszyn i urządzeń dla winiarstwa na świecie. Działa na rynku branży winiarskiej nieprzerwanie od ponad 90 lat. Od samego początku właściciele kładli nacisk na jakość wytwarzanych produktów, w związku z tym hala produkcyjna została wyposażona w najnowocześniejsze maszyny i urządzenia do obróbki stali nierdzewnej. W 1971 roku stworzyła pierwszą na świecie w pełni zautomatyzowaną, sterowaną elektronicznie prasę EUROPRESS do tłoczenia soku z winogron. Dzięki tej marce Scharfenberger zalicza się do wiodących wytwórców pras do winogron oraz innych maszyn dla przetwórstwa.
Polski oddział firmy Scharfenberger – TSN rozpoczynał swą historię skromnie. Było to małe, 15-osobowe przedsiębiorstwo. Jednak wraz z dynamicznym rozwojem polskiego i światowego winiarstwa zaczęło się rozrastać. Teraz jest to firma zatrudniająca 80 osób, która przejęła rolę jedynego dla firmy macierzystej zakładu produkcji części mechanicznych do pras i urządzeń służących do transportu, dozowania i selekcji winogron.
Do tej pory firma wykonała tysiące podzespołów do pras i innych urządzeń winiarskich, takich jak: stoły dozujące i sortujące, przenośniki, szypułkarki, które po montażu w firmie Scharfenberger dostarczane są do winiarzy na całym świecie. Poza tym TSN oferuje usługę kompleksowego wyposażenia polskich winiarni.

Siedziba TSN w Targowisku koło Krakowa (fot. TSN)

Kompleksowa obsługa
Jedną z realizacji przeprowadzonych przez zespół TSN wykonano w Domu Charbielin, w województwie opolskim. To nowe, duże i nowoczesne przedsięwzięcie. Winiarnia działa na 27. hektarach, co plasuje ją w ścisłej czołówce największych polskich winnic. Taka skala przedsięwzięcia wymagała odpowiedniego przygotowania zaplecza i technologii. Podejmując współpracę z TSN, Dom Charbielin zdecydował się na pełną obsługę ze strony firmy, stając się największym klientem biznesowym firmy.
TSN wraz z niemieckimi technologami firmy Scharfenberger towarzyszyło winiarni od samego początku inwestycji oferując pełny pakiet usług (projektowanie, doradztwo, dostarczenie urządzeń firmy Scharfenberger oraz innych firm, uruchomienie całej linii produkcyjnej plus szkolenia z jej obsługi oraz gwarancja serwisu w przyszłości). Winnice Charbielin wyposażone są w podajnik taśmowy, szypułkarkę, prasę EP2-52 ze specjalnym koszem zasypowym, zbiorniki, pompy, armaturę oraz kompletną linię do butelkowania i etykietowania wina. Wspomniana prasa ma pojemność 52hl i jest największą prasą Europress pracującą w Polsce.
Dlaczego Dom Charbielin zdecydował się na współpracę z TSN?
Uruchamiając nasz projekt, szukaliśmy wiarygodnego partnera, który dostarczy nam potrzebny sprzęt. Zależało nam, żeby to była firma z Polski, bo nasza aktywność gospodarcza skupia się na polskim rynku, współpracujemy i staramy się wspierać lokalne marki – mówi Tomasz Kwinta, współwłaściciel i Przewodniczący Rady Nadzorczej Domu Charbielin. Nawiązaliśmy kontakt z TSN, który dał nam możliwość dogłębnego zapoznania się z oferowanym sprzętem, jakością, serwisem, ceną. Trzeba powiedzieć, że TSN spełnił nasze wszystkie oczekiwania, okazał się wiarygodnym, profesjonalnym partnerem biznesowym. Firma dysponuje doświadczeniem na polskim rynku i oferuje znakomity serwis a cena sprzętu znalazła potwierdzenie w jakości. Nawiązaliśmy pełną, kompleksową współpracę, wspólnie wypracowaliśmy koncepcję całego wyposażenia. TSN dał nam świetne wsparcie. To kompetentna i sprawna ekipa, ich fachowe podejście, świetny kontakt i profesjonalizm zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie. Z tak przygotowanym zapleczem technologicznym możemy w pełni kontrolować produkcję, mieć pełny komfort pracy – podkreśla Tomasz Kwinta.

Linia do butelkowania i etykietowania Charbielin (fot. TSN)

Co dokładnie oferuje TSN?
Doświadczenie zdobywane od 2002 roku oraz wsparcie technologiczne firmy Scharfenberger pozwala TSN na kompleksową realizację powierzonych zadań, począwszy od doradztwa technicznego w fazie projektowej, poprzez proces produkcyjny do montażu włącznie. W zakres oferty wchodzi: zaopatrzenie w sprzęt winiarski, projektowanie linii produkcyjnych, doradztwo techniczne, dostawy modułów sprzętowych od innych firm, szkolenia, serwis. Firma produkuje nie tylko prasy Europress, ale też inne urządzenia dla winiarstwa: szypułkarki, przenośniki taśmowe i wibracyjne do sortowania, przenośniki taśmowe do transportu, przenośniki wibracyjne do dozowania, wanny samowyładowcze. Kompleksowo wyposaża winiarnie współpracując z firmami produkującymi zbiorniki, filtry, pompy, elementy układów chłodzących, linie do rozlewania, korkowania i etykietowania wina.
TSN dopasowuje swoje możliwości produkcyjne do indywidualnych potrzeb klientów. Zalety TSN to: wysoka jakość wykonanych elementów, bardzo wysoka jakość i ilość pozyskanego/wyciskanego soku, prosta obsługa urządzeń i ich czyszczenie oraz urządzenia dostosowane do potrzeb indywidualnego klienta. Jednakże najważniejszą zaletą jest to, że jako jedyna firma winiarska w Polsce oferuję infolinie hot-line w okresie zbiorów, serwis maszyn i urządzeń oraz – co niezwykle ważne – magazyn części zamiennych.

Prasa EP2-52 i szypułkarka AS5 w Domu Charbielin (fot. TSN)

Kolejne lata istnienia TSN na polskim rynku to ciągły rozwój, doskonalenie produkcji i wzrost zatrudnienia. Firma inwestuje w nowe innowacyjne maszyny, zmienia się także strategia firmy. Właściciele widząc intensywny rozwój polskiego winiarstwa decydują się na coraz większe otwarcie sprzedaży na polski rynek.
Trzeba dodać, że firma aktywnie uczestniczy w życiu polskiego winiarstwa – jest nie tylko producentem sprzętu, ale też doradza, organizuje szkolenia, pojawia się na różnych winiarskich wydarzeniach (np. Konwent Polskich Winiarzy) i konferencjach o tematyce winiarskiej i sadowniczej, których jest głównym sponsorem. Regularnie współpracuje z Uniwersytetem Jagiellońskim w kształceniu nowych enologów. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich winiarzy cieszą się „Dni otwarte firmy” organizowane co dwa lata w jej siedzibie w Targowisku, podczas których można obejrzeć sprzęt winiarski i posłuchać bardzo interesujących wykładów o tematyce winiarskiej.
Ponad 50 winnic w Polsce pracuje na prasach wykonanych przez TSN (patrz mapka poniżej). Są to, m.in.: Pałac Mierzęcin,Winnica Niemczańska, Winnica Sandomierska, Winnica Płochockich, Piwnice Półtorak, Mickiewicz Winnica Rodzinna, Winnica UJ Nad Dworskim Potokiem, Winnice Jaworek, Winnica Milsko, Pałac Chróstnik i Winnica Widokowa.

Prasa Europress w Winnicach Jaworek (fot. TSN)

Adres:
TSN Sp. z o.o.
Targowisko 422
32-015 Kłaj
(siedziba firmy znajduje się 30 minut drogi od lotniska im. Jana Pawła II w Balicach, blisko autostrady A4 i drogi krajowej nr 4)

Dane kontaktowe:
tel.: +48 12/28 44 900
e-mail: biuro@tsn.com.pl

Godziny pracy biura: 7:00 – 16:00.
Godziny pracy magazynu: 6:00 – 14:00

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT