Vinisfera

TUCHOVINIFEST – warto być w Tuchowie!

To już pewne! Festiwal Wina w Tuchowie będzie największym wydarzeniem 2016 roku w branży winiarskiej. Swój udział zgłosiło prawie 40. przedstawicieli winnic, producentów sprzętu, maszyn i akcesoriów winiarskich. Do Tuchowa przybędzie prawie 150 przedstawicieli miast bliźniaczych

T
o już pewne! I Międzynarodowy Festiwal Wina TUCHOVINIFEST 2016 w Tuchowie będzie największym wydarzeniem 2016 roku w branży winiarskiej. Swój udział zgłosiło prawie 40. przedstawicieli winnic, producentów sprzętu, maszyn i akcesoriów winiarskich. Do Tuchowa przybędzie prawie 150 przedstawicieli miast bliźniaczych: Tautii Magheraus (Rumunia), Martfü (Węgry), Detva (Słowacja), Mikulov (Czechy), Tuchów (Polska), Illingen (Niemcy), Baraniwka (Ukraina), Pettenbach (Austria).

W programie przewidziano szereg atrakcji, nie tylko dla mieszkańców i turystów, ale przede wszystkim dla winiarzy. Będą oni mieć okazję uczestniczyć w seminariach, panelach i szkoleniach. Tuchovinifest to okazja do wymiany doświadczeń, umiejętności i wiedzy!
W sobotę 6 sierpnia odbędzie się rozstrzygnięcie I Międzynarodowego Konkursu Win TUCHOVINICONTEST. Konkurs jest unikalny na skalę ogólnopolską, gdyż w składzie sędziowskim zasiądą wyłącznie zagraniczni eksperci, m.in. Francois Botton – enolog francuskiej firmy Laffort, Adrian Hofmann – ekspert niemieckiej firmy Scharfenberger, Zoltán Hegedűs z Węgier – ekonomista i specjalista od marketingu branży winiarskiej.
Patronat nad wydarzeniem objęli: Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego, Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, Adam Drogoś – Burmistrz Tuchowa, Włodzimierz Sady – Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

TUCHOVINIFEST pozwoli przybliżyć wszystkim tajniki uprawy winorośli i produkcji wina. Winiarze chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą porad jak założyć winnicę, pielęgnować ją i na końcu wyprodukować dobre wino. Nie zabraknie też niczego dla żołądka i ducha. W programie zaplanowano degustacje oraz występy artystyczne – w niedzielę 7 sierpnia wystąpi gwiazda wieczoru: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem!

Zapraszamy w pierwszy weekend sierpnia na tuchowski rynek!

Więcej informacji i szczegółowy program Festiwalu znajdują się na stronie: www.tuchovinifest.pl

Zachęcamy do śledzenia profilu https://www.facebook.com/tuchovinifest/
oraz do dołączenia do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/146686632409134/
ZapiszZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT