Niedziela, 28 Listopada, 2021     ostatnia aktualizacja 22-11-2021
 
polskie wino
2021-11-21
Zwykle jest tak, że o różnych projektach winiarskich zwykle słyszy się wczesniej, zanim oficjalnie zadebiutują na rynku. W tym wypadku byłem zupełnie zaskoczony - o dolnośląskiej Winnicy Czarna Stodoła dowiedziałem się w momencie kiedy ich wina pojawiły się w tym roku na rynku (z winnicą ruszyli w 2018 roku).
 
2021-05-04
Przybliżamy procedury, których musi dopełnić każdy winiarz sprzedający swoje wina poza Polskę. Zagadnienie opisuje Grzegorz Owca.
 
2021-03-02
"Kiedy ten projekt powstawał, wydawało się to szalonym planem. Wiele osób wątpiło i głośno wyrażało głęboki sceptycyzm: ”Polska winnica przy granicy z Białorusią, na głębokim wschodzie!?” - włoskim okiem i podniebieniem Winnicę Korol ocenia Mario Crosta.
 
Archiwum
W Polsce też wino też jest sztuką: Bożena Schabikowska i jej Winnica Pod Lubuskim Słońcem >
Nasz autor - Mario Crosta - pochyla się nad Winnicą Pod Lubuskim Słońcem. Jakie są wrażenia Włocha, bardzo doświdczonego w świecie wina?
 
Bąbelki z Roztocza >
Winnica Dworu Sanna zdecydowała się część swej produkcji usadowić w bąbelkach. Do oceny nadesłano cztery wina, z których trzy były musujące. Oto wyniki degustacji.
 
Winnica Dwa Wzgórza - ocena win >
Winnica Dwa Wzgórza ulokowana w Modliborzycach na granicy Kotliny Sandomierskiej, Wyżyny Lubelskiej i Roztocza. Oceniamy kilka win z portfolio tego producenta.
 
Szampańska historia pod Łodzią >
Było to dla mnie prawdziwe odkrycie - wina musujące produkowane metodą klasyczną w winnicy... pod Łodzią. Właściciel winnicy - Jan Smolis - do tej pory jakoś specjalnie się w winiarskich kręgach nie pokazywał. Miejmy nadzieję, że to się zmieni, bo wina ze wszech miar warte są uwagi.
 
Poznajcie Ancymona! >
Wino powstało z dwóch „siostrzanych” odmian solaris i solira. Trzeba zaznaczyć, że o ile solaris cieszy się sporym powodzeniem, o tyle solira nie jest szczególnie w Polsce znana. Ancymon fermentowany był na dzikich drożdżach, powstał bez dodatku siarczynów. Kontakt ze skórkami wynosił 15 dni.
 
Swąd dziegciu... Czy polscy winiarze piją wino? >
Oto ciekawy głos dotyczący zagadnienia, które w rozmaitych winiarskich dyskusjach roztrząsaliśmy wielokrotnie. Jakie wina piją polscy winiarze, jak "kalibrują" swoje enologiczne aspiracje? Tekst ten jest facebookowym wpisem Lecha Milla (Winnica Dom Bliskowice), który w całości przytaczamy.
 
Winnica Przybysławice - zasady przyjemności >
Jestem szczęściarzem. Mieszkając w Krakowie wiele winnic mam ulokowane niemal pod nosem. Do takiej Winnicy Przybysławice jazda rowerem zajmuje około pół godziny. Luksusowa opcja, prawda? Winnicę tę opisywałem już tutaj, dzisiaj przyszedł czas na ocenę win.
 
Pij dolnośląskie wino! >
W czas ponury czas pandemii (jak by nie patrzeć - mimo rozluźnienia - ciągle panoszącej się w najlepsze) winiarze i dystrybutorzy wina nie pozostali bierni, ruszyły specjalne akcje, oferty, dostawy "spod drzwi do drzwi" oraz sprzedaż internetowa. Jedną z akcji była inicjatywa podjęta przez winiarzy Dolnego Śląska - "Pij dolnośląskie wino".
 
Winnica Witanowice - rockowo >
Wina z Winnicy Witanowice gościły na łamach Vinisfery nie raz. Dziś przedstawiamy wina z rocznika 2019.
 
GostArt - słońce w kieliszku >
Dzisiaj mocniej wychyliło się u mnie słońce, również z kieliszka. Na dobre bąbelki zawsze jest pora a jeśli są to jeszcze bąbelki polskie... Otworzyłem musiaka z Winnicy Gostchorze. Dobra to była decyzja...
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >