Niedziela, 29 Listopada, 2020     ostatnia aktualizacja 28-11-2020
 
noty degustacyjne
2020-09-21
Przedstawiamy wina od dwóch ciekawych włoskich producentów z Fruili (Marco Sara) i Valteliny (Boffalora). Wina od obydwu producentów pochodzą z oferty Lutomski.Wino.
 
2020-08-14
Wina Ducal charakteryzuje autentyczny - nawiązujący do bardziej tradcyjnych win – styl, a jednoczesnie finezja i niebanalny charakter.
 
2020-07-29
Dziś chciałbym zaprezentować Państwu kilka ciekawych win z oferty warszawskiego importera Muratori II, prowadzonego przez Kacpra Sztetnera. Importer skupiony jest na winach z Mołdawii, ale do oferty wprowdził też, np. wina z Gruzji.
 
Archiwum
El Catador - hiszpańskim tropem (II) >
Całkiem niedawno opisywałem i chwaliłem wina z oferty El Catador i cieszyłem się z nawiązania współracy. Czas na część drugą... I tym razem nie szczędzę dobrych słów. Nadesłane do oceny wina cechuje niebanalny styl, indywidualny charakter.
 
Pod słoweńskim słońcem >
Przedstawiamy serię słoweńskich win z winiarni Korenika & Moškon. Jest to ambitne rodzinne przedsięwzięcie. Matej Korenika z rodziną działa we wiosce Korte, w regionie Istria - cenionym za mikroklimat i warunki do uprawy winorośli.
 
Cline Family Cellars - ku kalifornijskiemu słońcu >
Cline Family Cellars - jak sama nazwa wskazuje to rodzinne przedsięwzięcie. Winiarnia działa w dolinie Sonoma w Kalifornii. Winiarskim pionierem był Fred Cline - potomek włoskich osadników, który w 1982 roku założył piwnice w Oakley.
 
Gulfi czyli wyjście ze strefy dyskomfortu (II) >
O sycylijskiej winiarni Gulfi i ich winach pisałem już w tym tekście - dzisiaj nowe wina, nowe roczniki. Jest w co zanurzyć nos i podniebienie.
 
El Catador - hiszpańskim tropem (I) >
Działania warszawskiego importera win hiszpańskich "El Catador" obserwuję od dawna z ochotą. "Obserwuję" nie oznacza tu biernego przeglądania oferty i wpisów w mediach społecznościowych - przy wielu różnych okazjach miałem okazję próbować różnych win z portfolio. Oto pierwsza seria solidnie przedegustowanych i opisanych win.
 
Abruzja na wysokościach >
Valle Reale to włoska, ekologiczna winnica położona w Abruzji. Winiarnia założona została w 1998 roku przez rodzinę Pizzolo. „Górzystość” upraw to zasadniczy czynnik mikroklimatu, który ma decydujący wpływ na uprawę winogron. Właścicielom bliska jest filozofia slow food.
 
Z szablą na primitivo >
Przedstawiamy dwie serie win - z Włoch i Francji (Apulia i Chablis) z oferty Sobiesław Zasada Import Win.
 
Zieleniak i Austerlitz >
Przedstawiamy dwa krzepiące wina z oferty Wino z Moraw. Pierwsze - veltlínské zelené z najświeższego rocznika, drugie - pinot noir z siedliska Austerlitz. Chyba kojarzycie nazwę?
 
"Szóstka" z Fine Wine >
Oto sześć win nadesłanych do oceny przez Fine Wine. Portfolio importera stworzone jest przez zespół sommelierów i przedstawia szeroki wybór rozmaitych pod względem stylistycznym i cenowym win.
 
Scheiblhofer - tropem dropa >
Założycielem omawianej tu winnicy jest Johann Scheiblhofer (znany również jako „Big John” - spotkacie ten pseudonim na etykietach). Austriacka winiarnia Scheiblhofer znajduje się w Andau, miejscu zwanym „Seewinkel" - w Burgenlandzie, na wschodnim wybrzeżu Neusiedlersee.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >