Piątek, 07 Maja, 2021     ostatnia aktualizacja 04-05-2021
 
noty degustacyjne
2021-04-29
Dobrego gruzińskiego wina nigdy za wiele. Zawsze łakomym okiem wypatruję nowości, nasłuchuję wieści o planach importerów, czekam na nowe roczniki najlepszych etykiet. Tym razem udało mi się choć częściowo ten apetyt zaspokoić. Trafiłem bowiem na nowe gruzińskie butelki w krakowskim GMT - Georgian Wine&Art Gallery.
 
2021-02-17
Przy współpracy  z Niemieckim Instytutem Wina (AHK Polska) chciałbym zaprezentować trzy butelki wina. Są to trzy różne niemieckie odmiany, trzy różne regiony, trzy różne charaktery wina.
 
2021-02-11
Winiarnia Bordon to klasycznie rodzinne przedsięwzięcie. Początki działalności sięgają tu 1985 roku, kiedy winiarnią dowodził Ivan Bordon, w tym czasie był on w regionie pierwszym prywatnym winiarzem. Stery projektu przejął jego syn - Boris, a po nim najmłodsze pokolenie, jego syn - Jan. Oto siła rodzinnych tradycji.
 
Archiwum
Biodynamików dwóch >
Przedstawiamy dwóch producentów wina z portfolio Rafa-Wino. Jeden pochodzi z Węgier (Bencze), drugi z Austrii (Umathum). Pierwszy jest przedstawicielem młodego pokolenia winiarzy, drugi to już niemal klasyk, nestor austriackiego winiarstwa. Obydwu łączy jednak filozofia produkcji wina.
 
Dobre wina z dobrego magazynu >
Oto seria ocenionych butelek z portfolio krakowskiego importera i dystrybutora - Magazyn Wina.
W ocenionym zestawie mamy nowości, stałe - lubiane! - punkty oferty oraz miody pitne. Dużo tu organoleptycznego dobra, jest w czym wybierać.
 
Włoskie smaczki >
Przedstawiamy wina od dwóch ciekawych włoskich producentów z Fruili (Marco Sara) i Valteliny (Boffalora). Wina od obydwu producentów pochodzą z oferty Lutomski.Wino.
 
Ducal. W stylu alpejskim >
Wina Ducal charakteryzuje autentyczny - nawiązujący do bardziej tradcyjnych win – styl, a jednoczesnie finezja i niebanalny charakter.
 
Novak z Mołdawii i inne smaczki >
Dziś chciałbym zaprezentować Państwu kilka ciekawych win z oferty warszawskiego importera Muratori II, prowadzonego przez Kacpra Sztetnera. Importer skupiony jest na winach z Mołdawii, ale do oferty wprowdził też, np. wina z Gruzji.
 
El Catador - hiszpańskim tropem (II) >
Całkiem niedawno opisywałem i chwaliłem wina z oferty El Catador i cieszyłem się z nawiązania współracy. Czas na część drugą... I tym razem nie szczędzę dobrych słów. Nadesłane do oceny wina cechuje niebanalny styl, indywidualny charakter.
 
Pod słoweńskim słońcem >
Przedstawiamy serię słoweńskich win z winiarni Korenika & Moškon. Jest to ambitne rodzinne przedsięwzięcie. Matej Korenika z rodziną działa we wiosce Korte, w regionie Istria - cenionym za mikroklimat i warunki do uprawy winorośli.
 
Cline Family Cellars - ku kalifornijskiemu słońcu >
Cline Family Cellars - jak sama nazwa wskazuje to rodzinne przedsięwzięcie. Winiarnia działa w dolinie Sonoma w Kalifornii. Winiarskim pionierem był Fred Cline - potomek włoskich osadników, który w 1982 roku założył piwnice w Oakley.
 
Gulfi czyli wyjście ze strefy dyskomfortu (II) >
O sycylijskiej winiarni Gulfi i ich winach pisałem już w tym tekście - dzisiaj nowe wina, nowe roczniki. Jest w co zanurzyć nos i podniebienie.
 
El Catador - hiszpańskim tropem (I) >
Działania warszawskiego importera win hiszpańskich "El Catador" obserwuję od dawna z ochotą. "Obserwuję" nie oznacza tu biernego przeglądania oferty i wpisów w mediach społecznościowych - przy wielu różnych okazjach miałem okazję próbować różnych win z portfolio. Oto pierwsza seria solidnie przedegustowanych i opisanych win.
 
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ... następne >