Środa, 27 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 26-10-2021
 
Lato 2020 - niepodzielne panowanie Króla Rieslinga!
 
2020-07-13

Informacja prasowa


Niemiecki Instytut Wina
c/o Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa  (AHK Polen)
ul.  Miodowa 14
00-246 Warszawa
Anna Gmurczyk
Tel.: 0048-22-5310623
info@winaniemieckie.plTo już szósta, organizowana przez Niemiecki Instytut Wina, ogólnopolska akcja „Riesling Weeks 2020”, która odbędzie się w dniach od 18 lipca do 8 sierpnia.

Celem akcji jest promocja jakościowego niemieckiego rieslinga i innych win z Niemiec. W tym okresie będzie można skosztować niemieckich rieslingów w specjalnych cenach, podczas ciekawych spotkań w wyjątkowych miejscach.
Miejsca biorące udział w „Riesling Weeks 2020” przygotowały moc atrakcji: promocje cenowe i rabaty, warsztaty winiarskie, specjalne karty menu, degustacje komentowane, spotkania z producentami, a nawet wieczory filmowe. W tym roku akcja będzie przeprowadzona w ponad 250 lokalizacjach, w ponad 60 miastach.
Bogatą ofertę uczestniczących w akcji restauracji, wine barów i sklepów specjalistycznych oraz ich wydarzeń, znajdą Państwo na stronie internetowej: www.rieslingweeks.plRiesling jest jedną z najznakomitszych odmian białych winorośli. Pokazuje swe mocne strony we wszystkich możliwych odsłonach: jako musujący Sekt, lekkie wino Kabinett, szlachetne Spätlese. Dostępny jest w każdym stylu: od wytrawnego, przez półwytrawne, po słodkie. Riesling jest świetnym towarzyszem wielu potraw, w szczególności dań z ryb, drobiu, dań kuchni azjatyckiej i deserów.

Niemcy są największym producentem rieslinga na świecie. Powierzchnia upraw wynosi ponad 24.049 tys. ha, co stanowi ok. 60% uprawy tej winorośli na ziemi. Najwięcej rieslinga uprawia się w regionach Palatynatu, Mozeli i Hesji Nadreńskiej.

Letnia akcja promocyjna rieslinga „Riesling Weeks 2020” jest organizowana przez Niemiecki Instytut Wina - organizację działającą na rzecz promocji wina niemieckiego.

Zapraszamy miłośników wina do skosztowania najlepszych niemieckich rieslingów!

Partner akcji
: Winterhalter

Partnerzy medialni: Czas Wina, Ferment pismo o winie, Food Service, Kobiety i Wino, Ouichef, Papaja.pl, Poradnik Restauratora, Vinisfera, Winebook.pl Winicjatywa, Współwinny