Piątek, 22 Października, 2021     ostatnia aktualizacja 20-10-2021
 
Dramatyczna sytuacja w regionie winiarskim Ahr
 
2021-07-23

Informacja prasowa


Dramatyczna sytuacja w niemieckim regionie winiarskim Ahr - pomoc dla producentów wina

Ubiegłotygodniowa powódź zniszczyła wiele miejsc w Niemczech, najbardziej ucierpiał dorobek producentów wina z doliny Ahr, w szczególności w Ahrweiler, ale także w okolicznych miejscowościach Mayschoss i Dernau.  

Woda zalała uprawy, porywając maszyny, beczki i butelki z winem, niszcząc w ten sposób całe winnice, domy i ich źródła utrzymania.Ile winnic ucierpiało i w jakim stopniu, a także jaki jest zasięg katastrofy dla całego regionu Ahr z 563 hektarami winnic, będzie można prawdopodobnie określić bardziej szczegółowo dopiero za kilka tygodni.
Dyrektor zarządzająca Niemieckim Instytutem Wina (DWI), Monika Reule, była oszołomiona obrazami zniszczeń i losem mieszkańców, którzy walczą teraz o swoje przetrwanie. "Natychmiast zaoferowaliśmy naszą pomoc organizacjom branży winiarskiej w Ahr", wyjaśnia Reule. Jest pod wielkim wrażeniem odzewu, a także bardzo wdzięczna za ogromną gotowość do niesienia pomocy i solidarność ze strony całej branży winiarskiej.
Producenci wina pomagają producentom wina. Wielu winiarzy z różnych regionów upraw jest już na miejscu z wózkami widłowymi, ciągnikami lub pompami, aby ratować to, co jeszcze można uratować.Wielu ochotników zgłosiło się, aby pomóc pilnie w winnicach w potrzebnych pracach celem zabezpieczenia nadchodzącego rocznika, albo tego, co z niego zostało. Niestety niektóre winnice straciły cały rocznik 2020 przez powodzie, więc przekazano także liczne dary w postaci win, z których sprzedaży skorzystają poszkodowani producenci wina z regionu Ahr.

DWI zbiera obecnie na swojej stronie internetowej liczne oferty pomocy i darowizn, jak również we współpracy z zagranicznymi agencjami generuje własne darowizny.
W przypadku pomocy międzynarodowej DWI udostępnia swoje dane bankowe, aby darowizny mogły trafiać bezpośrednio do producentów wina z Ahr, bez opłat za przelew.
W ten sposób wpływy z licznych akcji pomocowych mogą trafić bezpośrednio do plantatorów winorośli z Ahr, którzy pilnie i bez zbędnej biurokracji potrzebują pieniędzy na odbudowę swoich gospodarstw, co z pewnością potrwa jeszcze długo.Dane konta darowizny
:
Beneficary (field 59)
Account: DE14 5519 0000 0619 7860 15
Beneficary: Deutsches Weininstitut GmbH
Beneficary Bank (field 57a)
BIC: GENO DE FF
Bank Name: DZ Bank AG, Frankfurt / Germany
Bank-to-Bank-Information (field 72)
/acc/ Mainzer Volksbank eG, Mainz / Germany
Purpose: Donation Ahr FloodingNiemiecki Instytut Wina
c/o Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
Anna Gmurczyk
Tel.: 0048-22-5310623
info@winaniemieckie.pl