Vinisfera

Winna Zagroda

Winna Zagroda to pierwsze na Śląsku Gospodarstwo Winiarsko-Agroturystyczne. Pierwszych nasadzeń dokonano tu w 2009 roku na stoku położonym  328 m npm. o wystawie południowej i nachyleniu 12%. Aktualnie uprawianych jest 2000 krzewów szlachetnych szczepów winorośli, z których produkuje się wino metodami tradycyjnymi.


W
inna Zagroda to pierwsze na Śląsku Gospodarstwo Winiarsko-Agroturystyczne. Nasza przygoda z winem  a dokładnie chęć posadzenia winorośli zaczęła się w chwili zobaczenia piwnic naszego domu, pełnego tajemnic położonego 10 minut. od tzw. trójkąta Bismarca i 10 od centrum aglomeracji Śląska czyli Katowic. Polana usytuowana jest na południowym stoku o nachyleniu 8-12%, gleby to piaski gliniaste lekkie kategorii V. Działka otoczona ze wszystkich stron cudownym lasem bukowym uznanym obecnie za rezerwat przyrody. Okolica to tajemnicze miejsce, owiane opowiadaniami i legendami sięgającymi początków chrystianizacji państwa polskiego – wydało się idealne na założenie winnicy.
Pierwszych nasadzeń dokonano w 2009 roku na stoku położonym  328 m npm. o wystawie południowej i nachyleniu 12%. Aktualnie uprawianych jest 2000 krzewów szlachetnych szczepów winorośli, z których produkujemy metodami tradycyjnymi (zgodnie z kalendarzem biodynamicznym)  wina białe i czerwone. Głównymi szczepami uprawianymi na wino czerwone są Rondo, Monarch  i Cabernet Cortis, natomiast na wina białe  to: Bianca, Solaris, Johaniter. W kolejnych latach ilość nasadzeń będzie powiększana do około 4500 szt.

Serdecznie zapraszamy do naszej Winnej Zagrody.
Odwiedzając naszą winnicę mogą państwo zapoznać się ze sposobem uprawy winorośli; uzyskać informacje na temat produkcji wina  oraz poznać  ich smak jak również przenocować w dwuosobowym apartamencie. Przy okazji poznacie Państwo naszą inną pasję związaną  z produkcją serów zagrodowych o wyjątkowym i niepowtarzalnym smaku.
Zapraszamy po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu. Takich produktów nie spotkacie Państwo w żadnym hipermarkecie.

Kasia i Piotr Jaskóła
www.winnazagroda.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT