Vinisfera

Winnica Alvarium

Winnica Alvarium położona jest we wsi Ostaszów w gminie Przemków, na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Zaciszność miejsca, dobre warunki glebowe i nasłonecznienie, a przede wszystkim łagodny klimat regionu dały dobre miejsce do uprawy winorośli.

Winnica Alvarium położona jest we wsi Ostaszów w gminie Przemków, na terenie Przemkowskiego Parku Krajobrazowego. Zaciszność miejsca, dobre warunki glebowe i nasłonecznienie, a przede wszystkim łagodny klimat regionu dały dobre miejsce do uprawy winorośli. Decyzja o założeniu winnicy została podjęta w roku 2011, a pierwsze nasadzenia to rok 2012.
Obecnie winnica zajmuje powierzchnię 0,35 ha, ale planowany jest jej dalszy rozwój. Uprawiane odmiany to: regent, rondo, solaris, johanniter oraz riesling i gewurztraminer, z których w nowo wybudowanej winiarni wytwarzane są w tradycyjny sposób wina.
Właściciele winnicy zapraszają gości do zwiedzania winnicy i winiarni połączonej z degustacją wytwarzanych win i opowieściami o winie i winiarstwie. Możliwe jest również uczestniczenie w warsztatach z zakresu prac w winnicy, a także przy zbiorze i przetwarzaniu owoców. W sezonie letnim jest tu miejsce do rozbicia namiotu, postawienia przyczepy kempingowej (właściciele mogą też pomóc w znalezieniu niedrogiego noclegu w okolicy).

Na miejscu oprócz win można zakupić również miód z własnej pasieki oraz zioła i ozdoby z lawendy.
Na zwiedzanie winnicy i degustacje winnica zaprasza gości w grupach od 3 do 10 osób, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.

Adres i kontakt:
Winnica Alvarium
Ostaszów 23A
59-170 Przemków
e-mail: biniarz@wp.plp.biniarz@gmail.com,
tel. kom.:
Jacek +48 691 576 363;
Piotr +48 691 551 146;
Barbara +48 609 398 874
GPS: 15.8297539, 51.5500813
ZapiszZapiszZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT