Vinisfera

Winnica Arbor

Winnica Arbor położona jest w miejscowości Bolestraszyce k. Przemyśla na wysokości ok. 250 m n.p.m. i zajmuje 0,5 ha z nastawieniem na dalszy rozwój. Obecne nasadzenia na wina czerwone obejmują odmiany: cabernet cortis, regent, roesler, leon millot, marquette, a na wina białe: seyval blanc, solaris, muscaris, prairie star.

Winnica Arbor położona jest w miejscowości Bolestraszyce k. Przemyśla na wysokości ok. 250 m n.p.m. i zajmuje 0,5 ha z nastawieniem na dalszy rozwój. Obecne nasadzenia na wina czerwone obejmują odmiany: cabernet cortis, regent, roesler, leon millot, marquette, a na wina białe: seyval blanc, solaris, muscaris, prairie star. W sumie winnica posiada ponad 2000 krzewów z niewielką przewagą na wina czerwone.
Większość prac wykonywana jest ręcznie, łącznie z odchwaszczaniem, bez używania środków chwastobójczych. Właściciele chcą, żeby wina były jak najzdrowsze.

W winnicy znajduje się drewniana altana z grilowędzarnią oraz palenisko na gorący kociołek i ogniska, które umożliwiają zorganizowanie spotkań oraz degustacji.
Winnica znajduje się tuż przy Arboretum, z którego słyną Bolestraszyce. W odległości ok. 300 m od winnicy znajduje się Villa Bolestraszyce, która świadczy usługi hotelarskie i gastronomiczne, natomiast w odległości ok. 800 m znajduje się Fort pancerny główny XIII San-Rideau – jeden z najważniejszych elementów Twierdzy Przemyśl – trzeciej największej twierdzy w Europie w czasie I Wojny Światowej.
Tak więc wizytę w winnicy można połączyć z ciekawym programem historyczno-przyrodniczym, zawierającym elementy interesujące dla odbiorców ze wszystkich grup wiekowych.
W 2021 r. roku wina z Winnicy Arbor trafiły do sprzedaży.

Kontakt:
Winnica Arbor
Jakub i Anna Micał
Bolestraszyce 174 a,
37-722 Wyszatyce
tel. +48 694415626
e-mail: winnica.arbor@gmail.com
https://www.facebook.com/Winnica-Arbor-2420206808068263
https://www.instagram.com/winnica_arbor/


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT