Vinisfera

Winnica de Sas

Winnica de Sas położona jest w malowniczej wsi Czeszyce na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, 15 km od Milicza, 70 km od Wrocławia. Uprawia się tu 7 szczepów winorośli, w największej ilości Gewuertztraminera, duży areał zajmuje Riesling, oprócz tego jest kilka rzędów Regenta, Pinot Noir, Pinot Gris oraz Dornfeldera. To właśnie z tych szczepów powstają tutejsze wina.

Winnica de Sas położona jest w malowniczej wsi Czeszyce na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, 15 km od Milicza, 70 km od Wrocławia. Uprawia się tu 7 szczepów winorośli, w największej ilości Gewuertztraminera, duży areał zajmuje riesling, oprócz tego jest kilka rzędów regenta, pinot noir, pinot gris oraz dornfeldera. To właśnie z tych szczepów powstają tutejsze wina.

Pomysł założenia winnicy powstał w 2006 roku, kiedy to nasadzono pierwsze szczepy winorośli. Na trzech hektarach zostały wytyczone 4 parcele, które były systematycznie, co roku obsadzane winoroślą. Ostatnie sadzonki posadzono na parceli nr 4 w 2009 roku. Pierwsze nasadzenia były próbą i eksperymentem. Posadzono różne szczepy: bachus, kernling, kerner, dornfelder, pinot gris, pinot noir, gewurztraminer, riesling, solaris, regent. Po kilku latach zrezygnowano z uprawy niektórych szczepów ze względu na nieodpowiednie warunki glebowe i klimatyczne.

Właściciele stosują ekologiczne rozwiązania, między innymi używamją preparatów „Efektywne Mikroorganizmy”, które wspomagają polepszanie gleby i wzmacnianie roślin. Zgłębiają wiedzę związaną z prowadzeniem winnicy, produkcją wina, jak i z samym winem. Skończyli dwa poziomy kursu WSET (Wine and Spirit Education Trust), a w tym roku studia podyplomowe „Technologia winiarstwa” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Cały czas są na bieżąco z literaturą fachową.
Winnica de Sas od dłuższego czasu współpracuje z Agnieszką Rousseau, absolwentką Uniwersytetu w Montpellier we Francji, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie uprawy winorośli, produkcji wina, projektowania przetwórni i organizacji pracy.

Kontakt:
Winnica De Sas
Czeszyce 9, 56-320 Krośnice
kom. 535 991 882, tel. 71 384 55 18
e-mail:
info@winnicadesas.pl
Anna Zuber

web: www.winnicadesas.pl
Facebook:
https://www.facebook.com/winnicadesasZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT