Vinisfera

Winnica Equus

Winnica położona jest we wsi Mierzęcin, w północnej części województwa lubuskiego. Zajmuje łagodne wyniesienie terenu o wystawie południowo-wschodniej, na wysokości 60 m.n.p.m.
Do niedawna funkcjonowała pod nazwą „Winnica Mierzęcin” obecnie nastapiła zmiana nazwy na „Winnica Equus”.

 Winnica położona jest we wsi Mierzęcin, w północnej części województwa lubuskiego. Zajmuje łagodne wyniesienie terenu o wystawie południowo-wschodniej, na wysokości 60 m.n.p.m. Jej powierzchnia obecnie to 0,4 ha. Podłoże stanowi przepuszczalna gleba piaszczysto- gliniasta, głębiej znajduje się nieco wapienia. Nasadzenia pochodzą z 2006, 2007 i 2008 roku. W naszej winnicy uprawiamy 3 główne odmiany: Pinot Noir, Pinot Gris i Kernling. Skład odmian uzupełniają niewielkie ilości : Chardonnay, Riesling, Johanitter, Traminer, Rondo i Regent. Zarówno odmiany jak i ich klony zostały tak dobrane, by uzyskać wina najwyższej jakości. Na drodze kilkuletnich obserwacji i eksperymentów z ww odmianami w tym rejonie wydaje się ,że jest to bardzo prawdopodobne.
Specyficzny klimat tego regionu, niemal identyczny jak w okolicach Zielonej Góry, sprawia,że lata są zazwyczaj gorące i suche, a zimy łagodne. Wegetacja trwa zazwyczaj do początków listopada, a czasami nieco dłużej.
Mierzęcin to otoczona lasami i jeziorami, popularna miejscowość turystyczna, znana przede wszystkim z gruntownie odrestaurowanego zabytkowego pałacu i ciekawego założenia parkowego. We wsi znajduje się też barokowy kościół.


Kontakt:
Winnica Equus
Łukasz Chrostowski
Więcej informacji na www.winnicaequus.pl

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT