Vinisfera

Winnica Etna

Winnica Etna, została założona w 2009 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Właścicielem jest Andrzej Wolny. Winnica zajmuje powierzchnię 0,5 ha. Uprawiane odmiany to: solaris, seyval blanc, johanniter, rondo, regent, bolero, monarch. W sumie zasadzono około 1200 krzewów. W najbliższym czasie właściciel przewiduje powiększenie przetwórni, wybudowanie obiektu do degustacji, oraz wprowadzenie wina na rynek.

Winnica Etna, została założona w 2009 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Właścicielem winnicy jest Andrzej Wolny. Winnica obecnie zajmuje powierzchnię 0,5 ha. Uprawiane w niej odmiany to: solaris, seyval blanc, johanniter, rondo, regent, bolero, Monarch. W  sumie około 1200 krzewów.

Procesy uprawy, zbiorów i produkcji odbywają się w sposób ręczny, co umożliwia stałe monitorowanie jakości krzewów oraz wyselekcjonowanie najlepszych jakościowo owoców do wytwarzania wina.
Wina są wytwarzane w tradycyjny sposób, bez użycia chemii. W najbliższym czasie właściciel przewiduje powiększenie przetwórni, wybudowanie obiektu do degustacji, oraz wprowadzenie wina na rynek sprzedaży.
Właściciele zapraszają do odwiedzenia winnicy Etna i degustacji win z Górnego Śląska. Proszą jednak o telefoniczne uzgodnienie terminu wizyty.

Kontakt
Andrzej Wolny
44-268 Jastrzębie-Zdrój
Ul. Plebiscytowa 63
tel. +48 667 118 533
E-mail: winnicaetna@o2.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT