Vinisfera

Winnica Finisterre

Winnica Finisterre znajduje się w miejscowości Lisie Jamy w gm. Lubaczów, 9 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu. Nazwa winnicy Finisterre pochodzi z jęz. łacińskiego i oznacza „koniec ziemi”, „koniec świata”.

Winnica Finisterre znajduje się w miejscowości Lisie Jamy w gm. Lubaczów, 9 km od przejścia granicznego z Ukrainą w Budomierzu.
Nazwa winnicy Finisterre pochodzi z jęz. łacińskiego i oznacza „koniec ziemi”, „koniec świata”. Dla właściciela, mieszkającego i pracującego na co dzień w Krakowie, winnica oddalona o 260 km jest niemal „końcem świata”.
W miejscu, gdzie znajduje się winnica, wysokość nad poziom morza sięga 210 metrów. Występuje tu gleba bielicowa. Pierwsze krzewy winorośli zostały posadzone w 2008 r. Obecnie winnica zajmuje 0,05 ha i liczy około 250 krzewów. Odmiany na wino czerwone: dornfelder, regent, rondo, marchal foche i leon millot. Odmiany na wino białe: sayval blanc, krystaly.
Kilkanaście odmian deserowych: m.in. arkadia, v52-46, aloszenkin, łora, muskat letni, kodrianka, wostorg, v25-50, agat doński.
 Wino produkowane jest na własne potrzeby oraz dla rodziny i przyjaciół.
 Kontakt:
Winnica Finisterre
Wojciech Janczura
Ul. Wspólna 91, Lisie Jamy, 37-600 Lubaczów
Woj. podkarpackie
Tel. 503 571 050,  e-mail: wojciech.janczura@gmail.com

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT