Vinisfera

Winnica Folwark

Winnica Folwark Pszczew powstała w 2017 roku, liczy 4,75 ha. Znajduje się w otulinie Pszczewskiego Parku Krajobrazowego. Całość przedsięwzięcia jest większa – to folwark, który oferuje dla odwiedzających noclegi w Starej Gorzelni (pochodzącej z 1890 roku).

Folwark Pszczew

Od 2021 roku winnica posiada certyfikat ekologicznej uprawy winorośli. Folwark Pszczew produkuje nie tylko wino. Znajdziemy tu również, np. rozmaite owocowe przetwory czy miody z własnej pasieki. Produkty te zostały odznaczone czapką „Kulinarnego Dziedzictwa Regionu Lubuskiego”, a  gospodarstwo otrzymało nagrodę za Najlepsze Ekologiczne Gospodarstwo Rolne w województwie lubuskim roku 2021, za uprawę ekologiczną winorośli do produkcji ekologicznych win gronowych oraz owoców i warzyw, z których przyrządzane są przetwory.

Wina z Folwarku Pszczew wypadają równo i konsekwentnie. Generalnie są lekkie, przejrzyste, o wyraźnie owocowych rejestrach. Przydałoby się im może jeszcze trochę czasu w butelkach, ale można je już z powodzeniem pić.

Wina są do kupienia tutaj.

Kontakt:
Folwark Pszczew
ul. Stefana Batorego 11 66-330 Pszczew
tel.: (+48) 881 337 311

Profil na Facebooku

rosecco pszczew

(4+) Rosecco 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 10%
Wino które szybko przypada do gustu. Powstało z odmian cabernet cortis i regent. Ma w sobie lekkość, owocową zwiewność i kwasowość – świetnie odświeża podniebienie i orzeźwia, czemu dodatkowo bardzo pomagają drobne bąbelki. Wino trafia w czuły punkt podniebienia – niesie w sobie przyjemną owocową świeżość, daje kubkom smakowym przyjemny reset. Są tu nuty malin, poziomek, truskawek, rabarbaru, czerwonego grejpfruta i lekko różane.
Cena: 70,00 zł

johanniter solaris Pszczew

(4-) Johanniter/solaris 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 11,5%
Styl przyjazny, owocowy (agrest, biała porzeczka, brzoskwinia, papierówka z syropu). Wino jest wytrawne, ale łagodne, o delikatnie zmiękczonej fakturze. Przyjemnie łączy charakter obydwu odmian. Jest tu sporo akcentów gruszkowych, jabłkowych, moreli i lekko ziołowy finisz. Słowem – proste, przystępne i lekkie wino o zachęcających, owocowych rejestrach.
Cena: 60,00 zł

solaris pszczew

(3+) Solaris 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska,12,5%
Aromatyczne, proste, świeże wino o wyraźnym owocowym podbiciu zarówno w aromatach jak i smaku. Niesie typowe dla solarisa nuty białej porzeczki, niedojrzałego agrestu, papierówek, ziół, zielonego pieprzu. Wytrawne. Jest nieskomplikowane, przystępne w piciu.
Cena: 50,00 zł

folwark pszczew_souvignier gris

(4+) Souvignier gris 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 10,5%
Lekkie i kwasowe wino, żwawe, o przyjemnych owocowych, jabłkowo-gruszkowo-pestkowych aromatach. W ustach wytrawne, świeże, wartkie i kwasowe, o owocowej jabłkowej posturze i nieco skórkowo-pestkowym tle. Wybija się akcent świeżo zerwanej brzoskwini. Nie brak mu nerwu, lekkości. Prezentuje się transparentnie, prosto i z wdziękiem. Finisz jabłkowy, giętki i zgrabny. W materii wina wyczuć można jeszcze odrobinę młodzieńczej chropowatości, jednakowoż pije się je dobrze.
Cena: 60,00 zł

riesling pszczew

(4) Riesling 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 9,5%
Wino półwytrawne. Wyczujemy jabłka, owoce tropikalne (ananas, brzoskwinia, cytryna). Jest tu niezła kwasowość, która nadaje winu odświeżenia i pożądanego balansu. Wino jest lekkie a jego półwytrawność – skromna, bo cukier resztkowy wyczuwalny jest słabo. No cóż – jest prosto, owocowo i smacznie.
Cena: 70,00 zł

forange folwark pszczew

 

(3+) Forange 2020, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 10%

Niefiltrowane wino wytrawne otrzymane ze szczepu chardonnay, macerowanego na skórkach przez okres 17 dni. W aromatach i smakach wyczuwalne: skórka z mandarynki, drożdżówka, szarlotka, jabłkowe pestki, suszona skórka pomarańczy i suszone morele, trochę miodu. Wypada miekko i, jak na ten typ wina, dość lekko. Wino jest mętne z delikatnym osadem. Trochę brakuje mu struktury, głębii, przydałoby się też więcej „energii”, kwasowego nerwu.

Cena: 60,00 zł

rose pszczew

4-) Rose 2020 Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 10,5%

Wypada klasycznie, jest świeżo, wyczuwalne poziomki i truskawki, dobra kwasowość. Nie jest to wino zbytnio złożone, jest poukładane raczej na prostych, owocowych lecz przyjemnych rejestrach. Poza tym wyczuć można jabłka malinówki, bitą śmietnę, krem waniliowy. Niezobowiązujące, lekkie i odświeżające wino.

Cena: 50,00 zł

 

c cortis folwark pszczew

(3+) Cabernet cortis, Winnica Folwark Pszczew, lubuskie, Polska, 12%

Pełno tu typowych dla cortisa rejestrów: wiśni, pestek, suszonej wędzonej papryki, owoców jałowca, mocno palonej kawy. Jest w nim sporo ziemistości, akcentów korzennych i lekko żywicznych. Lekka chropawość tanin oraz dymno-pieprzne rejestry w finiszu, dopełniają obrazu całości.

Cena: 50,00 zł

Mariusz Kap©zyński

Punktacja:
(6) – wybitnie, prawdziwe arcydzieło
(5) – bardzo dobre, wino z dużą klasą
(4) – dobre, interesujące wino
(3) – przyzwoite
(2) – słabe
(1) – omijać z daleka, wino z wyraźnymi wadami
(- lub +) oznacza odjęcie/dodanie nieznacznych „półpunktów”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT