Vinisfera

Winnica Godyla

Winnica założona w roku 2015 na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (249,5 m. n.p.m.), w pobliżu Pałacu Pawłowice, którego budowniczowie 150 lat wcześniej dokonali nasadzeń winnych krzewów – uprawa ta nie przetrwała jednak do naszych czasów. Aktualnie na powierzchni 1,2 ha uprawiane jest 4500 krzewów winorośli

Winnica założona w roku 2015 na południowym wzgórzu Pawłowickiej Góry (249,5 m. n.p.m.), w pobliżu Pałacu Pawłowice, którego budowniczowie 150 lat wcześniej dokonali nasadzeń winnych krzewów – uprawa ta nie przetrwała jednak do naszych czasów. Aktualnie na powierzchni 1,2 ha uprawiane jest 4500 krzewów winorośli. Uprawia się takie odmiany jak: solaris, johanniter, siegerrebe, rondo, regent oraz cabernet cortis. Poniważ krzewy bardzo dobrze się przyjeły i zaaklimatyzoały na ciężkim gliniastym podłożu, planowane są dalsze nasadzenia.


Pałacowa Winnica Godyla

Winnice prowadzi Szymon Godyla, absolwent Technologii Żywności i Żywienia Człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, w trakcie studiów jeden semestr studiował na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Wiedzę praktyczną oraz umiejętności zdobywał w trakcie praktyk w niemieckiej winiarni Vier Jahreszeiten w ramach programu Erasmus oraz partnerstwa miast Kluczbork – Bad Dürkheim.


Szymon Godyla

Kontakt:
Pałac Pawłowice,
Pawłowice 58,
46-310 Gorzów Śląski
tel. 34 341 14 66,
info@palacpawlowice.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT