Vinisfera

Winnica Goja

Wnnica Goja graniczy z Ojcowskim Parkiem Narodowym, położona jest w Smardzowicach. Uprawia się kilka szczepów, m.in. seyval blanc, solaris, regent, maréchal foch, léon millot. Winnica prowadzi działalność enoturystyczną.

Winnica Goja położona jest w Smardzowicach i graniczy z Ojcowskim Parkiem Narodowym. Siedlisko położone jest na wysokości od 380-400 m n.p.m. a uprawa zajmuje ok. 1 ha powierzchni. Występuje tu wapienna, gliniasto-kamienista gleba, średnio ciężka. Działka znajduje się na południowym stoku o nachyleniu ok. 10%. Od zachodu osłonięta lasem, co wpływa na bardzo dobre nasłonecznienie krzewów i chroni je przed silnymi zimowymi wiatrami.

Uprawiamy kilka szczepów m.in. seyval blanc, solaris, regent, maréchal foch, léon millot. Pozostałe odmiany to: chardonnay, swenson red, jutrzenka, kristaly. Przerób owoców i produkcja wina odbywa się w miejscowości Burów k/Balic i tu też znajduje się winiarnia.

Winnica prowadzi działalność enoturystyczną, posiadamy warunki do przyjęcia grupy ok. 20 osób, organizujemy zwiedzanie winnicy oraz degustacje naszych win. W obecnym roku winnica została zgłoszona do ARR i kończy proces rejestracyjny w celu sprzedaży wina od nowego roku.

Prowadzimy także własną szkółkę winorośli gdzie produkujemy goło korzeniowe sadzonki odmian uprawianych w naszej winnicy.

Kontakt:
Winnica Goja
Wiesław Gój
Burów 98
32-083 Balice
tel. 501210397
poczta@winnicagoja.pl
www.winnicagoja.pl
www.facebook.com/winnicagoja

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT