Vinisfera

Winnica Gorło

Kolejna polska winnica „polarna”… Winnica Gorło znajduje się na pojezierzu Ełckim, powstała przy istniejącym pensjonacie agroturystycznym, we wsi Gorło koło Starych Juch.

Kolejna polska winnica „polarna”… Piękny dowód na to, jak coraz mocniejsza jest w Polsce miłość do winorośli i wina. Właściciele zdecydowali sę na uprawę mimo niesprzyjających warunków klimatycznych.
Winnica Gorło znajduje się na pojezierzu Ełckim, powstała przy istniejącym ładnym  pensjonacie agroturystycznym, we wsi Gorło koło Starych Juch. Aktualna powierzchnia nasadzeń to ok. 0,25 ha (docelowa powierzchnia to 1 ha). Parcela znajduje się na zboczu o nachyleniu od 8 do 10 stopni schodzącym w stronę jeziora i ekspozycji południowo-zachodniej. Gleby w winnicy są średnio ciężkie, gliniaste i piaszczyste, o naturalnym pokładzie wapiennym, zaapewniającym wysokie ph na poziomie 7 – 7,2.
Trudne położenie geograficzne zmusiło właścicieli do skupienia się na kilku odmianach: solaris (podkładki SO4 i 161-49), rondo (SO4), regent (podkładki SO4 SORI 101-14 161-49), baltica (bardzo odporna na mrozy).
W winnicy wyprodukowane już pierwsze wina.

Kontakt:
Winnica Gorło
Gorło, 19-330 Stare Juchy
blog Winnicy Gorło – tutaj
fanpage na Facebooku – tutaj
e-mail: winnicagorlo@o2.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT