Vinisfera

Winnica Jaworowo

Winnica Jaworowo leży w polodowcowej rynnie Powidzko-Bieniszewskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu w Wielkopolsce. Wino w z naszej winnicy powstaje w sposób naturalny, od ręcznego zbioru winogron przez tradycyjne metody winifikacji bez sztucznych dodatków. Winnica powstała z pasji do wina, z pasji do tworzenia czegoś niepowtarzalnego. Mamy to szczęście, że mogliśmy ją stworzyć w niezwykle urokliwym miejscu. Część naszej winnicy rośnie w otoczeniu lasu modrzewiowego tuż przy stawie pełnym ryb. Dzięki temu wizyta u nas dostarcza Gościom niezapomnianych wrażeń przyrodniczych.
Obecnie uprawiamy na powierzchni ok. 3 ha dziewięć szczepów, a wśród nich odmiany białe to solaris, seyval blanc, chardonnay, traminer i riesling oraz czerwone regent, cabernet cortis, pinot noir i monarch. Szczególnie przyjazny mikroklimat tych terenów z łagodną zimą i bardzo ciepłym latem pozwala na obfite plony pięknych, soczystych winogron.
Winnica Jaworowo to młoda, polska winnica. Nasza winiarnia dopiero powstaje. Chcemy, żeby było to miejsce profesjonalne dlatego stawiamy na najlepszą jakość i najwyższe standardy. W przetwórni mamy nowoczesne urządzenia winiarskie pozwalające uzyskać właściwe środowisko dla tworzenia niezwykle wrażliwego trunku jakim jest wino. Naszym celem jest całkowita symbioza z przyrodą. Tworzymy wino naturalne, bez siarki, a także bez żadnych substancji chemicznych.

Winnica Jaworowo

Wytwarzane przez nas wino czerwone w większości wypadków jest wyjątkowe nie tylko w Wielkopolsce, ale także na skalę światową. Jako jedni z nielicznych oferujemy wino nie zawierające w swoim składzie siarczynów. Potwierdzeniem tego faktu są badania przeprowadzone przez profesjonalne laboratorium enologiczne. Winnica Jaworowo to winorośl uprawiana organicznie w całkowitej symbiozie z przyrodą. W uprawie winorośli staramy się nie stosować inwazyjnych środków chemicznych. Wszystkie chwasty usuwamy mechanicznie, a w razie potrzeby nawet ręcznie. W ochronie roślin używamy tylko biopreparaty i środki na bazie naturalnych składników. Dajemy miłośnikom wina produkt jak najbardziej naturalny. Można powiedzieć, że wino z naszej winnicy to wino wegańskie. Jest to możliwe dlatego, że nie dodajemy do naszego wina dosłownie nic, a więc nie ma w nim substancji pochodzenia zwierzęcego. Nasze wino to 100% soku z winogron i szlachetne drożdże winiarskie.
Zapraszając do Winnicy Jaworowo pragniemy dać Gościom chwile wytchnienia od stale biegnącego świata. Wizyta w polskiej winnicy niemal w środku Wielkopolski to chwile spędzone w zgodzie z naturą. Dla każdego Gościa mamy czas. Opowiadamy jak stworzyliśmy naszą winnicę i jak tworzymy nasze wina. Opowiadamy o pasji naszego życia! Oczywiście w czasie wizyty można zwiedzać winnicę, robić zdjęcia i cieszyć się przyrodą. Organizujemy również degustacje dla grup. Winnica Jaworowo to miejsce pełne pasji do życia i do wina.
Kontakt:
Arkadiusz Bilicki
Jaworowo 1
62-400 Słupca
tel.: +48 509 400 820, +48 509 400 830
e-mail: kontakt@winnicajaworowo.pl
strona internetowa: www.winnicajaworowo.pl

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT