Vinisfera

Winnica Korol

Winnica Korol (znana również jako Winnica Mielnik) założona została w 2010 roku. Znajduje się w miejscowości Mielnik nad Bugiem, położonej w południowej części województwa podlaskiego na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej

Winnica Korol (znana również jako Winnica Mielnik) założona została w 2010 roku. Znajduje się w miejscowości Mielnik nad Bugiem, położonej w południowej części województwa podlaskiego na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej (południowa strona rzeki Bug obok Podlaskiego Parku Krajoznawczego Przełomu Bugu). Właścicielem winnicy jest Mikołaj Korol, właściciel gospodarstwa ekologicznego, który z wykształcenia jest inżynierem chemikiem i jednocześnie specjalistą w zakresie przetwórstwa owoców i warzyw. Winiarstwo jest jego prawdziwa pasją. W 2012 ukończył studia podyplomowe z enologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Specyficzny klimat Mielnika i żyzna ziemia uroczyska Popław skłoniły Korola do założenia winnicy. Winnica od wschodu graniczy z Górą Uszeście wchodzącą w skład Rezerwatu Przyrody – miejsce to cieszy się szczególnym mikroklimatem i okazami fauny i flory. Gleba jest bogata w składniki odżywcze a wilgoć płynąca z góry Uszeście nawet w bardzo suche lato daje gwarancję na dobre zbiory winogron i wysoką zawartość cukru w owocach. Właściciel planuje poszerzenie areału – nasadzenia w 2013 roku i następnych latach – oraz budowę zaplecza pod produkcję i magazynowanie win wraz z pomieszczeniem do ich degustacji.
Mikołaj Korol jest członkiem wspierającym w Stowarzyszeniu Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły. Pierwsze wyprodukowane przez niego wina, z rocznika 2012 są bardzo obiecujące.
Sama gmina Mielnik ma charakter letniskowo-wypoczynkowy. Bogactwem tego miejsca, obok przyrody i wyjątkowego klimatu, są kopalnia kredy, gorące źródła i lecznicze wody.
 
Kontakt:
Winnica Korol
Mikołaj Korol
Ul. Kościuszki 92
17-300 Siemiatycze
tel: 604 27 33 38
www.winnicakorol.pl
korol@komirex.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT