Vinisfera

Winnica Kovali

Początki Winnicy Kovali to rok 2007, kiedy to posadzono pierwsze cztery krzewy odmian: Einest Seedless, Bianca, Nachodka, Festive. Z biegiem czasu pomysł założenia własnej winnicy przerodził się w pierwsze nasadzenia, które miały miejsce na wiosnę 2008 roku.

Jak piszą właściciele winnicy: „Nasza przygoda z pierwszą winoroślą rozpoczęła się w 2007 roku . Pierwsze posadzone krzewy to 4 rośliny: Einest Seedless, Bianca, Nachodka, Festive. Pierwsze próby wytworzenia wina wiązały się z wykorzystaniem owoców porzeczki czarnej i wiśni. Z biegiem czasu pomysł założenia własnej winnicy przerodził się w pierwsze nasadzenia, które miały miejsce w 2008 na wiosnę. Posadziliśmy około 120 krzaków przerobowych oraz mniejsze ilości deserowych. Winnica Kovali została umiejscowiona na Pojezierzu Łęczyńsko – Włodawskim w miejscowości Radzic Stary. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Kajakarze – piękne jeziora, miłośnicy ptaków – perkozy i żurawie, cykliści – ciekawe leśne szlaki. Obecnie winnica posiada około 250 sadzonek w 30 odmianach – głównie (Bianca, Hibernal, Jutrzenka, Siberia, Seyval Blanc, Regent, Rondo, Kay Gray, Nero, Zilga).
Wraz z rozwojem winnicy będziemy się starać poszerzyć wiedzę i umiejętności związane z uprawą winorośli i produkcją wina.

Kontakt:
Winnica Kovali
Marcin Kowalski, Katarzyna Okoń
Radzic Stary
lubelskie
www.winnicakovali.pl
e-mail: gawith_apricot@interia.pl
Tel: 790 82 66 80

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT