Vinisfera

Winnica Maja

Winnica Maja. Założona w 2004 roku. Powierzchnia: 0,10 ha .Właściciel – Zbigniew Kwiatoń – jest inżynierem rolnikiem, posiadającym gospodarstwo rolne o powierzchni 7 ha.

Winnica Maja. Założona w 2004 roku. Powierzchnia 0,10 ha .Właściciel – Zbigniew Kwiatoń – jest inżynierem rolnikiem, posiadającym gospodarstwo rolne o powierzchni 7 ha, w którego skład wchodzi kilka różnych działek, jednak nie wszystkie nadają się pod uprawę winorośli. Jest żonaty – żona Barbara lekarz rodzinny (NFOZ „Góra-Med”), córka Olga (20 lat), córka Maja (14 lat). Winnica obecnie zajmuje powierzchnię 10 arów. Planuje się powiększenie winnicy, jednak jej powierzchnia będzie zależała od możliwości siły roboczej – chwilowo pracuje na niej tylko sam właściciel. W sezonie 2008/2009 będą pierwsze próby winifikacji.
Zbigniew Kwiatoń należy do Stowarzyszenia Winiarzy Małopolskiego Przełomu Wisły, co pozwala mu pogłębiać wiedzę o uprawie i winifikacji tak szlachetnej rośliny, jaką jest winorośl. Od kilkunastu lat prowadzi także amatorską pasiekę.

Kontakt:
Winnica Maja
Zbigniew Kwiatoń,
Kowala, powiat Puławy, gmina Puławy,
woj. lubelskie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT