Vinisfera

Winnica Miłosz

Zgodnie z dawną tradycją regionu myślimy o produkcji win jakościowych, z roku na rok na coraz większą skalę. Z powodu zaniku tradycji uprawy winorośli na tych terenach w latach powojennych winiarstwa uczymy się głównie u naszych południowych sąsiadów.


W
innica powstała w 2004 r. Praktyki odbywamy w winnicach w Czechach, Słowacji oraz Niemczech. Na razie nasza winnica jest młoda, pierwsze wino udało nam się wyprodukować w ubiegłym roku – 100 litrów z odmiany veltliner. Otrzymaliśmy trunek – naszym zdaniem – dobrej jakości; nie dodawaliśmy cukru ani innych dodatków. Wino charakteryzuje się zrównoważonym, delikatnie owocowym bukietem. Zawartość alkoholu to 10,5º.W tym roku wyprodukujemy wina z odmian veltliner, devin oraz müller-thurgau.
Zgodnie z dawną tradycją regionu myślimy o produkcji win jakościowych, z roku na rok na coraz większą skalę. Z powodu zaniku tradycji uprawy winorośli na tych terenach w latach powojennych winiarstwa uczymy się głównie u naszych południowych sąsiadów. Myślimy, że te odmiany, które tam są uprawiane z powodzeniem można uprawiać w regionie zielonogórskim.

Wino:
Veltliner 2006 – 10,5o.

Kontakt:

Winnica Miłosz
Krzysztof i Miłosz Fedorowiczowie
66-003 Zabór, Łaz 57 (woj. lubuskie)
GPS:    N: 51° 57` 6.21„
             E: 15° 41` 22.61„

www.winnicamilosz.com.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT