Vinisfera

Winnica Moderna

Winnica Moderna założona została w 2015 roku na Dolnym Śląsku, na Wzgórzach Trzebnickich, w Krakowianach (20 km na północ od Wrocławia). W regionie o wielowiekowej tradycji uprawy winorośli, charakteryzującym się najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce. Łączny areał nasadzeń wynosi 10258 roślin, na powierzchni 2,4 ha.

Winnica Moderna założona została w 2015 roku na Dolnym Śląsku, na Wzgórzach Trzebnickich, w Krakowianach (20 km na północ od Wrocławia). W regionie o wielowiekowej tradycji uprawy winorośli, charakteryzującym się najdłuższym okresem wegetacyjnym w Polsce.


Winnica Moderna

Winnica jest położona na wysokości od 183 do 200 m.n.p.m. Wystawa południowa, południowo-zachodnia. Podłoże stanowi gleba lessowa. W uprawach znajdują się, z białych: johanniter, riesling, chardonnay, muscaris, z czerwonych: rondo, cabernet cortis. Łączny areał nasadzeń wynosi 10258 roślin, na powierzchni 2,4 ha. Pierwsze wina, które oficjalnie pojawiły się na degustacjach zdobyły dobre notowania.
Jak podkreśla właściciel winnicy, Nestor Kościański, „nowoczesna konstrukcja i minimalizm to cechy, które łączą inspirujący nas modernizm Wrocławia z architekturą naszego wina”.

Kontakt:
Winnica Moderna
Nestor Kościański
Tel. 502 337 570
Email – nestarck@gmail.com
Facebook – https://www.facebook.com/WinnicaModerna/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT