Vinisfera

Winnica Na Leśnej Polanie

Winnica powstała w 1999 roku. Pierwsze krzewy zostały posadzone na owoce i wino dla siebie i najbliższej rodziny. Po rozmowach ze znajomymi, którzy prowadzą tego typu działalność i utrzymują się z tego u właścicieli winnicy pojawił się pomysł, aby również się tym zająć.

Winnica powstała w 1999 roku. Pierwsze krzewy zostały posadzone na owoce i wino dla siebie i najbliższej rodziny. Po rozmowach ze znajomymi, którzy prowadzą tego typu działalność i utrzymują się z tego pojawił się pomysł, aby również się tym zająć. Winnica od 3 lat utrzymuje się – stale wzrasta popyt na sadzonki winorośli, ludzie zakładają małe winnice i próbują robić wino. W gospodarstwie 60 arów przeznaczone jest na uprawę winorośli w tym 12 arów w tunelach foliowych.
Sadzonki winorośli to, m. in. odmiany sadzone przed wojną w okolicach Zielonej Góry. Są to np.: Pinot Blanc, Pinot Gris, Pinot Noir, Traminer, Riesling Reński, Muller Thurgau. A także: Ortega, Chrupka Złota, Bianka, Muller Thurgau, Kerner, Luminicza, Ritton.

Kontakt:
Winnica Na Leśnej Polanie
Małgorzata, Jarosław Lewandowscy
Proczki 3
66-003 Zabór
www.agrinpol.pl/winnicaproczki

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT