Vinisfera

Winnica Pałac Mierzęcin

Winnica położona jest nieopodal pałacu na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji płd., płd.-zach. i na przylegającym do niego płaskim terenie, na wysokości około 60 m n.p.m.


W
innica Pałac Mierzęcin jest częścią kompleksu Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort. Położona jest nad Jeziorem Mierzęcińskim i zajmuje obszar 6,75 ha. Pierwszych nasadzeń dokonano w 2004 roku. Obecnie ponad 27 tysięcy krzewów winorośli rośnie na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej i południowo-zachodniej, jak i terenie płaskim. Uprawianych jest 19 odmian winorośli białych, m.in. Seyval Blanc, Solaris, Kernling, Riesling, Gewurztraminer, Chardonnay oraz czerwonych, Rondo, Regent, Pinot Noir i Zweigelt. Winnica leży na Lubuskim Szlaku Wina i Miodu.
Winnica posiada najnowocześniejszą przetwórnię wina w kraju oraz piwnicę do leżakowania win. Nad całością procesu winifikacji czuwa dyplomowany enolog.
Oferta enoturystyczna jest bardzo bogata. Prowadzone są degustacje, szkolenia, a także warsztaty winiarskie „Kolacja i wino”, gdzie dowiedzieć się można o zasadach łączenia wina z jedzeniem. Spotkanie odbywa się w formie wytwornej kolacji. Lunch na winnicy to z kolei propozycja dla tych, którzy chcą zjeść lunch w nietypowym, malowniczym miejscu, z widokiem na Jezioro Mierzęcińskie. Wyjątkową propozycją dla grup zorganizowanych jest możliwość uczestniczenia w winobraniu, począwszy od zbioru owoców, poprzez ich przerób, prasowanie, prace laboratoryjne, przygotowanie do fermentacji, po degustację fermentujących win ze zbiorników. Ponadto winogrona zebrane z winnicy są wykorzystywane w zabiegach winoterapii w Grape Spa & Wellness, jak i kuchni pałacowej.
Wina z Winnicy Pałac Mierzęcin, dostępne  w ciągłej sprzedaży, są efektem pracy profesjonalistów, dlatego są laureatami prestiżowych konkursów winiarskich, m.in. złoty medal za Rondo 2009 na Międzynarodowych Targach Wina ENOEXPO® 2012. Stanowią one znakomitą wizytówkę odradzającego się winiarstwa w Polsce i są kontynuacją rodzimej tradycji uprawy winorośli i produkcji wina.

Kontakt:
Pałac Mierzęcin NOVOL Sp. z o.o. Sp. Komandytowa,
Mierzęcin 1, 66-520 Dobiegniew
woj. lubuskie,
Kontakt:
winnica@palacmierzecin.pl
Telefon: 95 71 31 500
www.palacmierzecin.pl
Kierownik winnicy: Piotr Stopczyński
Współrzędne geograficzne: GPS N: 52° 57` 20″ E: 15° 50` 10″

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT