Vinisfera

Winnica Pałacu Minoga

Winnica Pałacu Minoga położona jest w sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej w pobliżu Krakowa, Ojcowa i Skały. To regionalna, przypałacowa manufaktura – naturalna, harmonijna i zakorzeniona w lokalnej historii.

Winnica Pałacu Minoga położona jest w sercu Jury Krakowsko – Częstochowskiej w pobliżu Krakowa, Ojcowa i Skały. To regionalna, przypałacowa manufaktura – naturalna, harmonijna i zakorzeniona w lokalnej historii. Od dawien dawna przy Pałacu Minoga kwitła działalność rolnicza – sadzono rośliny, owoce, warzywa – tradycja ta jest kontunuowana. Zasadzona winnica znajduje się na terenie zespołu pałacowo – parkowego, a u wejścia do majątku stoi starannie odrestaurowana ponad 330-letnia brama.


Uprawa liczy 2 hektary. Pierwsze zbiory w Winnicy Pałacu Minoga odbyły się w 2019 roku i utworzyły debiutancki rocznik z odmian takich jak marechal foch, regent, leon millot, solaris i seyval blanc. Wina dojrzewają w beczkach z dębu francuskiego.
Winiarnia znajduje się w idealnych warunkach – piwnicach zabytkowego spichlerza z 1898 roku. To niezwykle klimatyczne miejsce na terenie dawnego folwarku.
Winnica dysponuje doskonałym zapleczem do organizacji wesel i przyjęć.

Kontakt:
Winnica Pałacu Minoga
Zespół Pałacowo-Parkowy w Minodze
Minoga 118,
32-046 Minoga
tel: +48 537 895 132
web:
www.minogapalac.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT