Vinisfera

Winnica Panderoza

Winnica znajduje się na 35 arowej działce. Winnica położona jest niezwykle malowniczo, na skraju ogromnej Puszczy Pyzdrskiej, na wysokości 100 metrów nad poziomem morza, z trzech stron okolona jest lasami, które stwarzają naturalną osłonę przed mroźnymi wiatrami oraz zapewniają specyficzny mikroklimat

Winnica Panderoza znajduje się w miejscowości Brudzew, w powiecie kaliskim, w Wielkopolsce. Została założona w 2013 roku jako spełnienie wieloletnich marzeń o własnym winie. Winnica znajduje się na 35 arowej działce, zajmując powierzchnię pięciu arów, lecz w planach jest jej dalsze powiększanie.
Początkowo winnica zajmowała 2 ary na których zostało posadzonych 100 krzewów trzech odmian przerobowych, zaś w 2016 roku powiększyła się o 3 ary i 150 krzewów sześciu odmian deserowych.

W tej chwili uprawiane są następujące odmiany przerobowe: marechal foch, leon millot, seyval blanc, oraz deserowe: swenson red, alden, aloszenkin, arkadia, wostorg, agat doński.
W przyszłości planujemy wprowadzić do uprawy kilka następnych odmian deserowych, oraz przerobowych, w tym m. in. szczepy: chardonnay, muskat odeski, adalmiina.
Winnica położona jest niezwykle malowniczo, na skraju ogromnej Puszczy Pyzdrskiej, na wysokości 100 metrów nad poziomem morza, z trzech stron okolona jest lasami, które stwarzają naturalną osłonę przed mroźnymi wiatrami oraz zapewniają specyficzny mikroklimat, w odległości kilkuset metrów znajduje się dolina Prosny, z przepływającą przez nią rzeką.

Naszą ambicją jest prowadzenie winnicy ekologicznej, więc do nawożenia używamy wyłącznie naturalnego obornika, mączki bazaltowej oraz rozdrobnionej skały dolomitowej. Jak do tej pory nie było też potrzeby stosowania oprysków, gdyż uprawiane odmiany są mało wrażliwe na choroby, zaś mała ilość opadów, dużo słońca i dobre przewietrzanie sprowadza do minimum takie zagrożenia.

Posiadamy w sprzedaży profesjonalne sadzonki z gołym korzeniem oraz doniczkowe uprawianych odmian, które można zakupić na miejscu oraz wysyłkowo.
Od przyszłego roku będzie także możliwość degustacji wina wyprodukowanego w naszej winnicy.

Kontakt:
Winnica Panderoza
Mirosław Gronkowski
Brudzew 49 A
62-814 Blizanów
GPS: 51.92508511636938, 17.951846569776535
www: panderoza.coom.pl
email: kontakt@panderoza.coom.pl
gsm. 665 10 60 55
ZapiszZapiszZapiszZapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT