Vinisfera

Winnica „Pod lubuskim słońcem”

Winnica  „Pod Lubuskim Słońcem” została założona w 2007 roku po kilku latach starań jako część wielohektarowego gospodarstwa. W tym roku powiększono winnicę i obecnie zajmuje powierzchnię około hektara. Położona jest 2 km od znanego ze swej urody oraz walorów turystycznych jeziora Niesłysz.
Winnica  „Pod Lubuskim Słońcem” została założona w 2007 roku po kilku latach starań jako część wielohektarowego gospodarstwa. W tym roku powiększono winnicę i obecnie zajmuje powierzchnię około hektara. Położona jest 2 km od znanego ze swej urody oraz walorów turystycznych jeziora Niesłysz. Obecnie przy winnicy powstaje gospodarstwo agroturystyczne z 50m² winiarnią, którą mamy zamiar oddać do użytku w 2010 roku. Założeniem winnicy jest produkowanie wina o średniej i wysokiej jakości na potrzeby własne oraz dla turystów.
W winnicy po dosadzeniu rośnie około 2,9 tysięcy krzewów w przeważającej części białych odmian mieszańców francusko-amerykańskich oraz kilka odmian vitis vinifera jak Pinot Gris, Cabernet Cortis, Zenit. Krzewy prowadzone są na sznur stały jednoramienny w rozstawie 3 x 1 m. Podłoże winnicy to 30 metrowa warstwa piasku z kilkucentymetrową warstwą humusu. Często wieją tutaj zachodnie wiatry, jednak pomimo tego winnica osiąga wysokie temperatury w okresie letnim, sięgające powyżej 50 stopni C.
Winnica w 2008 roku pomimo bardzo deszczowego września dała owoce, z których powstało cuvée 2008 można przeczytać tutaj o winie. W tym roku winnica odradza się po -27º mrozach w czasie zimy.

Kontakt:
„Winnica Pod Lubuskim Słońcem”
Bożena Schabikowska,
Przełazy Laski, gmina Lubrza, powiat świebodziński,
woj. lubuskie,
email: bozenaschabikowska@gmail.com
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT