Vinisfera

Winnica Pod Orzechem

Winnica Pod Orzechem została założona w 2006 roku liczy obecnie ponad 500 sztuk krzewów winorośli. Wkrótce planowane jest poszerzenie areału winicy.

Winnica „Pod Orzechem” znajduje się we wsi Miradowo w woj. pomorskim gmina Zblewo. Winnica została założona w 2006 roku liczy obecnie ponad 500 sztuk krzewów winorośli, w roku 2018 przewidziane są kolejne nasadzenia w ilości 500-600 szt. Obecne nasadzenia to regent, bianka, aurora, hibernal, muscat. Profesjonalne winnica produkuje wino od 2010 roku, corocznie bierze udział w Ogólnopolskich Konkursach Win w Zielonej Górze. Może się już pochwalić trzema medalami z tych konkursów tzn.


Winnica Pod Orzechem

Wina z Winnicy Pod Orzechem zostały docenione poprzez nadanie nam Certyfikatu Dziedzictwa Kulinarnego. Jak opisują właściciele, wina charakteryzują się specyficznym świeżym mineralno-owocowym aromatem. Wino Zefir cechuje świeżość i nuta cytrusów, natomiast Pallado posiada niezwykle bogaty aromat z ciekawą końcówką owocową gruszki i melona. Czerwony Orient to bogactwo owoców leśnych, śliwek i południowo europejskiego charakteru.
Winnica jest częścią dużego ponad dwuhektarowego gospodarstwa agroturystycznego o tej samej nazwie – „Pod Orzechem”. Jako gospodarstwo agroturystyczne, miejsce specjalizuje się w obsłudze enoturystów oraz rodzin z dziećmi. Posiadają szeroką bazę z zapleczem dla gości – zagospodarowane obiekty wypoczynkowe z placem zabaw dla rodzin, basenem, placem leśnym dla dzieci, mini zoo itp. Baza noclegowa to 18-20 miejsc w luksusowo wyposażonych pokojach z łazienkami oraz apartamentach typu studio dwupokojowe z salonem i aneksem kuchennym i oczywiście łazienką.


Wina z Winnicy Pod Orzechem

Na miejscu organizuje się imprezy plenerowe na świeżym powietrzu oraz w specjalnym pomieszczeniu z grillem oraz degustacje win i innego typu spotkania okolicznościowe.

Kontakt:
Henryka i Marek Wysoccy
Miradowo  18
83-210 Zblewo
woj. pomorskie
www.winnicapodorzechem.pl
podorzechem18@wp.pl
tel.: 663637852 (pobyt w gospodarstwie, organizacja)
tel.: 607696474 (informacje o winie i winnicy)
tel. domowy: 58-5608372

Zapisz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT