Vinisfera

Winnica przy Talerzyku

Winnica przy Talerzyku położona jest w Topolnie, na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w pobliżu pochodzącego z XI w. grodziska „Talerzyk”. Pierwsze udokumentowane wzmianki o winnicach w naszym regionie pochodzą z XIII wieku. 

Winnica przy Talerzyku położona jest w Topolnie, na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w pobliżu wczesnośredniowiecznego (Xi w.) grodziska „Talerzyk”. Pierwsze udokumentowane wzmianki o winnicach w naszym regionie pochodzą z XIII wieku. 

Winnica została założona w 2010 r. Dobrze wyposażona winiarnia pozwala na precyzyjne kontrolowanie procesu produkcji. 
Nasadzenie w obecnej winnicy obejmuje 0,8 ha (2 tysiące krzewów) – szczęśliwą siódemkę różnych szczepów, z których powstają wina białe i czerwone. Wybór odmian był prowadzony pod kątem odporności na zimno i choroby oraz możliwości późniejszego kupażowania wina. Właściciele winnicy postawili na odmiany: bianca, marechal foch, regent, rondo, seyval blanc, siegerrebe, solaris. Winnica położona jest na odpowiedniej wystawie, południowo-zachodnim stoku. 

„Winnica przy Talerzyku” zaprasza do fascynującego świata wina, w którym wszystko ma swój rytm i następstwo zdarzeń. Produkcja wina odbywa się ze starannie wyselekcjonowanych owoców. Ręczny zbiór grona połączony z naturalną winifikacją łączą ze sobą zasady zrównoważonego rolnictwa. Winnica jako pierwsza w regionie została wpisana do Agencji Rynku Rolnego.


 

Wina z Winnicy przy Talerzyku to wina aromatyczne i solidnie zbudowane. Łączą ze sobą cechy poważnych win z lekką owocową młodością. Dobrze zbilansowana kwasowość nadaje wigoru i żywotności. Dzięki temu wina są wdzięcznymi towarzyszami wielu potraw. 
Warto wpisać to miejsce jako ciekawy etap w turystyce enologicznej i zatrzymać się tu dłużej, degustować wina i zwiedzać winnicę. Więcej ciekawostek może dowiedzieć się podczas wizyty w winnicy. 
 
Kontakt: 
Winnica przy Talerzyku 
Wiesław Janasiński

Topolno 20, Dolina Dolnej Wisły 
Kujawsko-pomorskie
Zwiedzanie winnicy, degustacja win
tel: 601 971 031,
e-mail:
kontakt@winnicaprzytalerzyku.pl 
(zwiedzanie winnicy możliwe jedynie przed wcześniejszym umówieniem) 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Vinisfera
Przewiń do góry

Jeżeli chcesz skorzystać z naszej strony musisz mieć powyżej 18 lat.

Czy jesteś osobą pełnoletnią ?

 

ABY WEJŚĆ NA STORNĘ

MUSISZ MIEĆUKOŃCZONE

18 LAT